Podziel się wiedzą:d="M-2341.3-404.7h1024v1024h-1024z")

Ranking sterowników oświetlenia: TOP 10 najpopularniejszych sterowników do oświetlenia SMART na TIM.pl

ranking sterowników oświetlenia - najlepsze sterowniki

Inteligentne sterowanie oświetleniem to coraz popularniejsze rozwiązanie w naszych domach – to wygoda, bezpieczeństwo i oszczędność energii w jednym. Jak jednak znaleźć kontroler, który najlepiej sprosta Twoim oczekiwaniom? Z myślą o Tobie przygotowaliśmy ranking najpopularniejszych SMART sterowników do oświetlenia na TiM.pl! Sprawdź, który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim mieszkaniu!

Spis treści:

  1. Lista najczęściej kupowanych sterowników oświetlenia SMART na TIM.pl. Co decyduje o ich popularności?
  2. Ranking sterowników oświetlenia: TOP 10 najczęściej wybieranych sterowników oświetlenia SMART na TIM.pl
  3. Jaki sterownik do oświetlenia wybrać? Podsumowanie rankingu!

Lista najczęściej kupowanych sterowników oświetlenia SMART na TIM.pl. Co decyduje o ich popularności?

Na potrzeby naszego rankingu zdecydowaliśmy, że w przypadku sterowników oświetlenia najważniejsze są:

  1. liczba kanałów: im jest większa, tym większą liczbą źródeł światła możemy sterować. Wyżej ocenialiśmy modele cztero– i dwukanałowe, które oferują największą elastyczność w rozbudowywaniu instalacji,
  2. liczba wejść: dodatkowe wejścia pozwalają na podłączenie oraz integrację większej liczby przycisków, czujników i innych elementów sterujących,
  3. obsługiwane typy oświetlenia: najlepiej ocenialiśmy urządzenia uniwersalne, które obsługują różne rodzaje oświetlenia: LED, żarówki tradycyjne oraz halogenowe,
  4. maksymalne obciążenie: wyższa moc obsługiwana przez sterownik pozwala na podłączenie źródeł światła o dużym poborze energii,
  5. dostępne protokoły komunikacji: np. Wi-Fi, Bluetooth czy Z-Wave. Obsługa więcej niż jednego protokołu umożliwia integrację z szerszą gamą systemów smart home (np. automatyką bram, drzwi czy rolet) więc była premiowana w naszym rankingu sterowników oświetlenia,
  6. gwarancja: dłuższa oznacza po prostu większą pewność urządzenia.

Sterownik to “serce” systemu smart home, które odpowiada za sprawne i niezawodne działanie podłączonych urządzeń, np. rolet zewnętrznych, ogrzewania, systemu alarmowego, a w tym przypadku – instalacji oświetleniowej. Niewłaściwy wybór może ograniczyć funkcjonalność instalacji, zmniejszyć jej efektywność lub wygenerować dodatkowe koszty w przyszłości.

Dlatego, wybierając sterownik inteligentnego oświetlenia, warto zwrócić uwagę na te cechy i parametry, które najmocniej wpływają na codzienne użytkowanie.

Ranking sterowników oświetlenia: TOP 10 najczęściej wybieranych sterowników oświetlenia SMART na TIM.pl

Przedstawiamy skrócone wyniki rankingu sterowników oświetlenia, uwzględniające najważniejsze cechy każdego modelu. Ta tabela pomoże Ci szybko porównać kluczowe parametry ocenianych produktów!

Modelliczba kanałów/wejśćobsługiwane oświetleniegwarancja
inteligentny wyłącznik
Blebox SwitchBox Light
1/1dowolne oświetlenie 230V AC5 lat
podwójny przyciskowy
sterownik oświetleniowy Simon 55 SWITCH D
2/2230V AC - żarówki LED
halogenowe oraz tradycyjne
2 lata
przekaźnik z pomiarem mocy
Shelly Plus 1PM
1/1dowolne zasilane napięciem AC 110 - 230 V
lub DC 24 - 240 V
2 lata
odbiornik dopuszkowy Wi-Fi
ZAMEL SUPLA ROW‑01
1/2dowolne oświetlenie 230V AC2 lata
przyciskowy sterownik oświetleniowy
Simon 55 SWITCH
1/1230V AC - żarówki LED,
halogenowe oraz tradycyjne
2 lata
sterownik do oświetlenia
FOX DOUBLE LED
2/2taśmy LED 12/24V,
ściemnialne żarówki LED 12/24V
2 lata
inteligentny kontroler Taśm LED
sterowany przez Wi-Fi Shelly RGBW2
4/braktaśmy LED 12V lub 24V oraz
żarówki LED 12/24 V o łącznej mocy do 288 W
2 lata
dwukanałowy sterownik
LED F&F FW-LED2D
2/2taśmy LED 12V,
ściemnialne żarówki LED 12V
2 lata
ściemniacz Wi-Fi
Blebox dimmerBox
1/2LED 230V AC (przystosowane do ściemniania), żarowe, halogenowe,
niskonapięciowe z wykorzystaniem transformatorów elektronicznych
5 lat
ściemniacz FIBARO
Walli Dimmer
1/1konwencjonalne żarówki i lampy halogenowe,
świetlówki kompaktowe, LED
2 lata

Którzy producenci sterowników oświetlenia SMART są najczęściej wybierani na TIM.pl? / Ranking producentów sterowników oświetlenia SMART na TIM.pl

Producentów, którzy znaleźli się w rankingu sterowników oświetlenia, łączy przede wszystkim dążenie do innowacji, wysoka jakość oferty oraz… ugruntowana pozycja na rynku. Zdecydowana większość to firmy polskie, co podkreśla dynamiczny rozwój krajowego sektora smart home i jego rosnącą konkurencyjność na świecie.

Przyjrzyjmy się im bliżej:

  • Zamel: firma z ponad 30-letnią historią, specjalizująca się w produkcji urządzeń elektronicznych, w tym także systemów smart home. Marka wyróżnia się naciskiem na intuicyjny design produktów oraz wspiera rozwój społeczności użytkowników systemu SUPLA.
  • Blebox: producent nowoczesnych rozwiązań smart home, który zdobył międzynarodowe uznanie dzięki unikalnym, miniaturowym sterownikom Wi-Fi. Firma stawia na minimalistyczny design, prostotę użytkowania, wysoką jakość i innowacyjność swoich produktów.
  • Kontakt Simon: firma znana głównie z modułowych systemów osprzętu elektroinstalacyjnego. Oferuje jednak również rozwiązania z obszaru smart home, integrujące tradycyjne instalacje z inteligentnymi funkcjami. Kontakt Simon to także niezwykle szeroka oferta spójnych produktów – od włączników i gniazdek elektrycznych po zaawansowane sterowniki oświetleniowe.
  • V-TAC / SHELLY: Shelly to marka należąca do bułgarskiej firmy Allterco Robotics, specjalizującej się w inteligentnych przekaźnikach i sterownikach. V-TAC, z kolei, jest globalnym dystrybutorem oświetlenia LED, który wprowadza produkty Shelly do swojej oferty, działając jako partner dystrybucyjny. Cechują się zwykle innowacyjnymi funkcjami, takimi jak precyzyjny pomiar energii, obsługa wielu protokołów oraz kompatybilność z napięciami AC i DC.
  • F&F: marka znana głównie z zaawansowanych urządzeń automatyki domowej i przemysłowej, w tym sterowników oświetlenia. Produkty F&F wyróżniają się naciskiem na niezawodność, innowację oraz wyjątkową prostotę instalacji.
  • FIBARO: jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek w sektorze smart home, oferująca kompleksowe systemy oparte na protokole Z-Wave. Fibaro znane jest również z nowatorskich funkcji w swoich produktach.

Każda z tych firm oferuje z pewnością ciekawe rozwiązania, które odpowiadają na różnorodne potrzeby użytkowników. Sprawdźmy, jak ich produkty poradziły sobie w rankingu sterowników!

Załóż konto na TIM.pl teraz i zdobądź dostęp do najlepszych cen oraz wyjątkowych promocji – dostępnych wyłącznie po zalogowaniu!

rejestracja tim

1. Inteligentny wyłącznik Blebox SwitchBox Light

Ranking sterowników oświetlenia: TOP 10 najpopularniejszych sterowników

Zalety:

  • obsługuje szeroką gamę oświetlenia, a także pozwala na kontrolowanie pracy innych urządzeń elektrycznych (w zakresie 230 V AC),
  • kompaktowy rozmiar – jeden z najmniejszych sterowników w swojej klasie (25mm x 39mm x 24mm),
  • 5-letnia gwarancja,
  • zaawansowane funkcje sterowania czasowego, w tym harmonogramy i zegar astronomiczny.

Wady:

  • tylko jeden kanał sterowania,
  • tylko jedno wejście.

Numer jeden w naszym rankingu sterowników oświetleniowych to inteligentny wyłącznik SwitchBox Light od Blebox. Jego niewielki rozmiar sprawia, że zmieści się w każdej puszce instalacyjnej (i nie tylko!), a 5-letnia gwarancja daje pewność długotrwałego działania.

Oprócz funkcji sterowania oświetleniem pozwala kontrolować także inne urządzenia elektryczne (zasilane napięciem 230 V AC), co czyni go niezwykle uniwersalnym. Dostęp do sterownika możemy uzyskać przez darmową aplikację wBox (dostępna na Android oraz iOS), która współpracuje z asystentami głosowymi Google Home i Amazon Alexa. Wbudowane funkcje harmonogramów i zegara astronomicznego zapewniają wygodę i wysoki poziom personalizacji.

Choć urządzenie to oferuje tylko jeden kanał sterowania i jedno wejście, to jego wszechstronność, niewielkie rozmiary oraz zaawansowane funkcje automatyzacji zdecydowanie wyróżniają go na tle konkurencji.

liczba kanałów/wejśćobsługiwane oświetlenienapięcie wejściowe/zasilania (V)max. obciążenie (W)max. natężenie na kanał/łączne (A)obsługiwane protokoły komunikacjiklasa IP
1/1dowolne oświetlenie 230V AC230V AC1150W (dla obciążenia rezystancyjnego)5A/5AWiFi 2.4 GHzIP20

2. Podwójny przyciskowy sterownik oświetleniowy Simon 55 SWITCH D

Ranking sterowników oświetlenia: TOP 10 najpopularniejszych sterowników

Zalety:

  • obsługuje wiele różnych typów oświetlenia (do 230 V AC),
  • dwa kanały pozwalają na niezależne sterowanie dwoma obwodami,
  • dwa wejścia,
  • wbudowany pomiar energii,
  • łatwość integracji z innymi systemami smart home,
  • estetyczny design,
  • solidna metalowa obudowa,
  • kompatybilny z ramkami z serii Simon 55 (wymiary: 75 x 75).

Wady:

  • wymaga dodatkowego okablowania,
  • brak zaawansowanych funkcji automatyzacji.

Wiceliderem naszego zestawienia został sterownik oświetleniowy Simon 55 SWITCH D. Urządzenie to umożliwia niezależne sterowanie dwoma obwodami oświetleniowymi – dzięki dwóm kanałom i dwóm wejściom. Wbudowany moduł Wi-Fi pozwala na łatwą integrację z innymi systemami smart home. Funkcja pomiaru energii pozwala na monitorowanie zużycia prądu, co może przyczynić się do oszczędności.

Sterowanie odbywa się poprzez dedykowaną aplikację mobilną Simon GO (Android/iOS), która umożliwia pełną kontrolę nad urządzeniem z poziomu smartfona. Współpracuje również z asystentami głosowymi Alexa i Google Home.

Estetyczny design i kompatybilność z ramkami z serii Simon 55 sprawiają, że sterownik ten świetnie wpasuje się w niemal każde wnętrze. Choć nie oferuje zaawansowanych funkcji automatyzacji, to jego wszechstronność i wysoka estetyka wykonania zapewniły mu wysoką pozycję w naszym rankingu.

liczba kanałów/wejśćobsługiwane oświetlenienapięcie wejściowe/zasilania (V)max. obciążenie (W)max. natężenie na kanał/łączne (A)obsługiwane protokoły komunikacjiklasa IP
2/2230V AC - żarówki LED,
halogenowe oraz tradycyjne
230V AC1150W na kanał
(dla obciążenia rezystancyjnego)
5A/10AWi-Fi 2.4 GHzIP20

3. Przekaźnik z pomiarem mocy Shelly Plus 1PM

Ranking sterowników oświetlenia: TOP 10 najpopularniejszych sterowników

Zalety:

  • kompaktowe wymiary w mm: 42 x 37 x 16,
  • wbudowany miernik mocy umożliwia dokładne monitorowanie zużycia energii,
  • szeroki zakres napięć zasilania – obsługuje zarówno napięcie AC (110–240 V), jak i DC (24–30 V),
  • umożliwia automatyzację działania gniazdek,
  • bardzo wysokie maksymalne obciążenie i natężenie,
  • obsługuje protokoły Wi-Fi oraz Bluetooth,
  • zaawansowane opcje tworzenia harmonogramów.

Wady:

  • tylko jeden kanał sterowania,
  • tylko jedno wejście.

Wśród najlepszych sterowników do oświetlenia w naszej ofercie, trzecie miejsce zajmuje przekaźnik Shelly Plus 1PM. Urządzenie to obsługuje szeroki zakres napięć, zarówno AC (110–240 V), jak i DC (24–30 V). Umożliwia automatyzację działania nie tylko oświetlenia, ale także gniazdek oraz innych urządzeń elektrycznych, zapewniając przy tym bardzo wysokie maksymalne obciążenie i natężenie (do 15 A).

Dzięki obsłudze protokołów Wi-Fi i Bluetooth Shelly Plus 1PM pozwala na zdalne sterowanie i monitorowanie podłączonych urządzeń z dowolnego miejsca na świecie. Zaawansowane opcje tworzenia harmonogramów umożliwiają precyzyjne dostosowanie pracy urządzeń do indywidualnych potrzeb użytkownika. Sterowanie odbywa się poprzez aplikację Shelly (Android/iOS), która jest kompatybilna z popularnymi asystentami głosowymi.

Chociaż urządzenie oferuje tylko jeden kanał sterowania i jedno wejście, to jego kompaktowa konstrukcja i uniwersalność zagwarantowały mu miejsce na podium.

liczba kanałów/wejśćobsługiwane oświetlenienapięcie wejściowe/zasilania (V)max. obciążenie (W)max. natężenie na kanał/łączne (A)obsługiwane protokoły komunikacjiklasa IP
1/1dowolne zasilane napięciem AC 110 - 230 V lub DC 24 - 240 V110–230 V AC (±10%) / 24–240 V DC3680W (dla obciążenia rezystancyjnego)16A/16AWi-Fi 2.4 GHz, bluetoothbrak

4. Odbiornik dopuszkowy Wi-Fi ZAMEL SUPLA ROW‑01

Ranking sterowników oświetlenia: TOP 10 najpopularniejszych sterowników

Zalety:

  • umożliwia sterowanie każdym oświetleniem do 230 V AC a także innymi urządzeniami elektrycznymi,
  • dwukierunkowa komunikacja pozwala monitorować stan sprzętu,
  • dwa wejścia,
  • rozwinięta i wspierana przez producenta społeczność użytkowników systemu oraz aplikacji mobilnej,
  • niskie, nawet jak na urządzenia tego typu, zużycie energii,
  • wymiary (mm): 47,5 x 47,5 x 20.

Wady:

  • tylko jeden kanał sterowania.

Blisko podium, na miejscu czwartym, znalazł się odbiornik Wi-Fi SUPLA ROW-01 od firmy Zamel. To wszechstronne urządzenie pozwala na zdalne sterowanie oświetleniem oraz innymi urządzeniami elektrycznymi za pomocą smartfona lub tabletu z zainstalowaną aplikacją Supla (Android/iOS) oraz za pośrednictwem Supla Cloud. Dzięki dwukierunkowej komunikacji użytkownik ma pełną kontrolę nad stanem podłączonych urządzeń.

Dwa wejścia pozwalają na integrację z różnymi typami przełączników, co oznacza większą elastyczność. Należy jednak zauważyć, że ROW-01 obsługuje tylko jeden kanał sterowania, co może być ograniczeniem w bardziej zaawansowanych instalacjach. Mimo to, jego funkcjonalność i niezawodność sprawiają, że jest świetnym wyborem dla osób poszukujących prostego rozwiązania do automatyzacji domowej.

liczba kanałów/wejśćobsługiwane oświetlenienapięcie wejściowe/zasilania (V)max. obciążenie (W)max. natężenie na kanał/łączne (A)obsługiwane protokoły komunikacjiklasa IP
1/2dowolne oświetlenie
230V AC
230V AC750W (tradycyjne)
/250W (świetlówki)
/60W (LED)
5A/5AWi-Fi 2,4 GHzIP20

5. Przyciskowy sterownik oświetleniowy Simon 55 SWITCH

Ranking sterowników oświetlenia: TOP 10 najpopularniejszych sterowników

Zalety:

  • obsługuje szeroką gamę oświetlenia: żarówki LED, halogenowe oraz tradycyjne,
  • bardzo wysokie maksymalne obciążenie i natężenie,
  • łatwość integracji z innymi systemami smart home,
  • pamięć na aż 30 akcji,
  • estetyczny designkompatybilność z ramkami z serii Simon 55, wymiary w mm: 75 x 75.

Wady:

  • tylko jeden kanał sterowania,
  • tylko jedno wejście.

W połowie rankingu sterowników smart, na miejscu piątym, uplasował się sterownik Simon 55 SWITCH firmy Kontakt-Simon. Obsługuje szeroką gamę oświetlenia, w tym żarówki LED, halogenowe oraz tradycyjne. Pozwala na zapisanie do 30 akcji. Dzięki temu oraz wysokiemu maksymalnemu obciążeniu i natężeniu, sterownik ten sprawdzi się nawet w bardzo zaawansowanych instalacjach oświetleniowych.

Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej Simon GO, dostępnej na systemy Android i iOS, co pozwala na wygodną kontrolę oświetlenia z poziomu smartfona. Sterownik współpracuje również z asystentami głosowymi.

Charakteryzuje się estetycznym designem i kompatybilnością z ramkami z serii Simon 55, co pozwala na dopasowanie go do różnych wnętrz. Choć oferuje tylko jeden kanał sterowania i jedno wejście, to jego funkcje, parametry i elegancki wygląd sprawiają, że to po prostu bezpieczny wybór.

liczba kanałów/wejśćobsługiwane oświetlenienapięcie wejściowe/zasilania (V)max. obciążenie (W)max. natężenie na kanał/łączne (A)obsługiwane protokoły komunikacjiklasa IP
1/1230V AC - żarówki LED,
halogenowe oraz tradycyjne
230V AC3680W (dla obciążenia rezystancyjnego)16A/16AWi-Fi 2.4 GHzIP20

6. Sterownik do oświetlenia FOX DOUBLE LED

Ranking sterowników oświetlenia: TOP 10 najpopularniejszych sterowników

Zalety:

  • dwa kanały,
  • dwa wejścia,
  • umożliwia bardzo wysoki poziom dopasowania oświetlenia, także przy pomocy kalendarzy online (w standardzie iCalendar),
  • pomiar zużycia energii,
  • łatwa integracja z innymi systemami automatyki domowej,
  • wymiary (mm): 48 x 43 x 20.

Wady:

  • brak obsługi oświetlenia innego niż LED,
  • stosunkowo duże zużycie energii elektrycznej.

Numer sześć w naszym rankingu to F&F FOX DOUBLE LED. Umożliwia precyzyjne dostosowanie parametrów oświetlenia dzięki obsłudze dwóch kanałów i dwóch wejść, co pozwala na niezależne sterowanie dwoma obwodami oświetleniowymi.

Sterownik ten obsługuje oświetlenie LED zasilane napięciem 12/24 V DC, z maksymalnym obciążeniem do 4 A na kanał. Na uwagę zasługuje możliwość integracji z kalendarzami online w standardzie iCalendar, co pozwala na automatyczne dostosowywanie oświetlenia do harmonogramu użytkownika. Dodatkowo urządzenie oferuje funkcję pomiaru zużycia energii.

Sterowanie odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej dostępnej na systemy Android i iOS. FOX DOUBLE LED współpracuje również z asystentami głosowymi.

Należy pamiętać, że ten sterownik obsługuje wyłącznie oświetlenie LED. Jego zużycie energii jest nieco wyższe w porównaniu z niektórymi konkurencyjnymi urządzeniami. Mimo tych drobnych wad to wciąż świetny wybór dla poszukujących nowoczesnego i wygodnego rozwiązania do zarządzania oświetleniem LED w domu.

liczba kanałów/wejśćobsługiwane oświetlenienapięcie wejściowe/zasilania (V)max. obciążenie (W)max. natężenie na kanał/łączne (A)obsługiwane protokoły komunikacjiklasa IP
2/2Taśmy LED 12/24V,
ściemnialne żarówki LED 12/24V
9V-30V DC96W na kanał4A/8AWi-Fi 2,4 GHzIP20

7. Inteligentny kontroler Taśm LED sterowany przez Wi-Fi Shelly RGBW2

Zalety:

  • aż 4 kanały sterowania!
  • automatyczne śledzenie wschodów i zachodów słońca,
  • dostęp do całej palety kolorów (RGB) oświetlenia.
  • wymiary (mm): 43 x 38 x 14.

Wady:

  • brak obsługi oświetlenia innego niż LED,
  • brak fizycznych wejść,
  • ograniczenie łącznej mocy podłączonych urządzeń do 288 W.

Miejsce siódme: Shelly RGBW2, inteligentny kontroler taśm LED. Oferuje aż cztery kanały sterowania, umożliwiając zarządzanie wieloma strefami oświetlenia jednocześnie. Dzięki pełnej palecie kolorów RGB użytkownik dostaje możliwość tworzenia nastrojowego oświetlenia dopasowanego do różnych okazji. Automatyczne śledzenie wschodów i zachodów słońca pozwala natomiast na dostosowanie oświetlenia do naturalnego rytmu dnia. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej Shelly, urządzenie jest także kompatybilne z asystentami głosowymi.

Należy pamiętać, że Shelly RGBW2 obsługuje wyłącznie oświetlenie LED, a także nie posiada żadnych fizycznych wejść, co może ograniczać jego zastosowanie w instalacjach. Dodatkowo maksymalna (łączna) moc podłączonych urządzeń jest ograniczona do 288 W.

liczba kanałów/wejśćobsługiwane oświetlenienapięcie wejściowe/zasilania (V)max. obciążenie (W)max. natężenie na kanał/łączne (A)obsługiwane protokoły komunikacjiklasa IP
4/braktaśmy LED 12V lub 24V,
żarówki LED 12/24 V
o łącznej mocy do 288 W
12V-24V DC12 V: do 144W
24 V: do 288W
12 V: 3A / 12A
24 V: 6A / 24A
Wi-Fi 2.4 GHzbrak

8. Dwukanałowy sterownik LED F&F FW-LED2D

Ranking sterowników oświetlenia: TOP 10 najpopularniejszych sterowników

Zalety:

  • dwa kanały,
  • dwa wejścia,
  • miękki start (płynne włączanie i wyłączanie światła),
  • możliwość zwiększenia zasięgu urządzenia dzięki retransmisji z każdego nadajnika / odbiornika F&Wave,
  • kompaktowe rozmiary (mm: szerokość: 18 mm) i montaż na szynie DIN (1 moduł DIN),
  • elektroniczne zabezpieczenie termiczne przed nadmiernym obciążeniem.

Wady:

  • brak obsługi oświetlenia innego niż LED.

Ósma lokata przypada sterownikowi F&F FW-LED2D. Urządzenie to komunikuje się za pomocą protokołu radiowego F&Wave, działającego na częstotliwości 868 MHz. System F&Wave charakteryzuje się funkcją retransmisji sygnału, dzięki czemu każdy odbiornik, który odbierze sygnał sterujący z nadajnika, automatycznie przesyła go dalej, zwiększając zasięg sterowania.

Sterownik FW-LED2D jest przeznaczony do montażu na standardowej szynie DIN 35 mm, co bardzo ułatwia instalację w rozdzielniach elektrycznych. Jego kompaktowa obudowa zajmuje tylko jedno pole w rozdzielni. Posiada także elektroniczne zabezpieczenie termiczne, chroniące go przed przegrzaniem i nadmiernym obciążeniem.

Te unikalne cechy sprawiają, że jest to produkt, któremu zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej, pod warunkiem, że nie mamy w planach obsługiwać innych źródeł światła niż LED.

liczba kanałów/wejśćobsługiwane oświetlenienapięcie wejściowe/zasilania (V)max. obciążenie (W)max. natężenie na kanał/łączne (A)obsługiwane protokoły komunikacjiklasa IP
2/2taśmy LED 12V,
ściemnialne żarówki LED 12V
10V-16V DC72W na kanał6A/12ARadio - zasięg do 100m,
częstotliwość 868 MHz
IP20

9. Ściemniacz Wi-Fi Blebox DimmerBox

Ranking sterowników oświetlenia: TOP 10 najpopularniejszych sterowników

Zalety:

  • dwa wejścia,
  • obsługuje wiele różnych typów oświetlenia,
  • długa, 5-letnia gwarancja,
  • trailing edge,
  • symulacja obecności w domu,
  • wymiary (mm): 38 x 48 x 23,
  • zabezpieczenia przed podwyższonym napięciem, przeciążeniem i przegrzaniem oraz niepalna obudowa.

Wady:

  • tylko jeden kanał sterowania.

Dziewiąte, przedostatnie miejsce w naszym rankingu sterowników oświetleniowych zajmuje DimmerBox firmy BLEBOX. Urządzenie obsługuje wiele różnych typów oświetlenia, w tym LED, żarowe, halogenowe oraz niskonapięciowe. Wyposażone w dwa wejścia, umożliwia integrację ze standardowymi przełącznikami ściennymi. Sterowanie odbywa się poprzez aplikację mobilną wBox. Funkcja trailing edge zapewnia płynne ściemnianie. DimmerBox oferuje również funkcję symulacji obecności w domu, co może zwiększać bezpieczeństwo. Urządzenie posiada zabezpieczenia przed podwyższonym napięciem, przeciążeniem i przegrzaniem oraz niepalną obudowę.

Choć obsługuje tylko jeden kanał sterowania, jego wszechstronność, wysoka jakość wykonania oraz 5-letnia gwarancja sprawiają, że DimmerBox to solidny i niezawodny ściemniacz wart swojej ceny.

liczba kanałów/wejśćobsługiwane oświetlenienapięcie wejściowe/zasilania (V)max. obciążenie (W)max. natężenie na kanał/łączne (A)obsługiwane protokoły komunikacjiklasa IP
1/2LED 230V AC,
żarowe, halogenowe,
niskonapięciowe
230V AC200W (tradycyjne)/30W (LED)1A/1AWi-Fi 2,4 GHzIP20

10. Ściemniacz FIBARO Walli Dimmer

Ranking sterowników oświetlenia: TOP 10 najpopularniejszych sterowników

Zalety:

  • obsługuje wiele różnych typów oświetlenia,
  • pomiar mocy czynnej i zużycia energii,
  • możliwość montażu w ramkach innych producentów,
  • działa także jako wzmacniacz sygnału Z-Wave w sieci mesh,
  • minimalistyczny, elegancki design,
  • wymiary (mm): 86 x 86 x 51,
  • ​pierścień LED z możliwością zmiany koloru.

Wady:

  • tylko jeden kanał sterowania,
  • tylko jedno wejście.

Ostatnie, dziesiąte miejsce w naszym rankingu przypada ściemniaczowi Walli Dimmer od Fibaro. Obsługuje wiele różnych typów oświetlenia, w tym żarówki LED, halogenowe oraz tradycyjne. Umożliwia pomiar mocy czynnej i zużycia energii, co pozwala na monitorowanie efektywności energetycznej. Dzięki zastosowanemu protokołowi komunikacji Z-Wave ściemniacz może działać też jako wzmacniacz sygnału w sieci, zwiększając zasięg komunikacji między urządzeniami.

Jego charakterystycznym elementem jest pierścień LED z możliwością zmiany koloru, który nie tylko nadaje wnętrzom niepowtarzalnego stylu, ale również informuje o stanie urządzenia. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej FIBARO Home Center, dostępnej na systemy Android i iOS, a także poprzez współpracę z asystentami głosowymi.

Mimo że posiada tylko jeden kanał sterowania i jedno wejście, jego zaawansowane funkcje oraz elegancki design czynią go z pewnością interesującym wyborem.

liczba kanałów/wejśćobsługiwane oświetlenienapięcie wejściowe/zasilania (V)max. obciążenie (W)max. natężenie na kanał/łączne (A)obsługiwane protokoły komunikacjiklasa IP
1/1konwencjonalne żarówki
i lampy halogenowe,
świetlówki kompaktowe,
LED
110V-230V AC350W1,52A/1,52AZ-Wave,
zasięg do 40m
brak danych

Jaki sterownik do oświetlenia wybrać? Podsumowanie rankingu!

Sprawdź dostępne sterowniki oświetlenia na TIM.pl i wybierz idealne rozwiązanie dla swojego smart home! Pamiętaj, że w razie pytań, zawsze możesz skontaktować się z naszymi ekspertami!

Niezależnie od tego, czy szukasz prostego rozwiązania do sterowania jednym obwodem, czy też chcesz stworzyć rozbudowany system automatyki domowej, w naszym zestawieniu z pewnością znajdziesz model dopasowany do Twoich potrzeb!

łączy nas napięcie portal dla elektryków