Czujniki zbicia szyby

(3)
Czujniki zbicia szyby, dzięki czujkom wibracyjnym lub mikrofonowym, są w stanie wykryć uderzenie lub stłuczenie szkła, a następnie spowodować uruchomienie alarmu. To ważny element systemu Smart Home, dzięki któremu możesz szybko zareagować na próbę włamania. Warto zainwestować w czujnik zbicia szyby szczególnie wtedy, gdy dom znajduje się z dala od innych budynków.
z1
Cena:
Cena:
Cena:

Zapobiegaj włamaniom dzięki czujnikowi zbicia szyby

Prawidłowo dobrany i zainstalowany czujnik zbicia szyby jest w stanie wykryć próbę włamania już na wczesnym etapie, jeszcze zanim złodziej dostanie się do wnętrza budynku. Dzięki temu jesteś w stanie szybko zareagować na niebezpieczeństwo, a jednocześnie uniknąć zniszczeń w domu. Czujnik zbicia szyby po stwierdzeniu podejrzanego zdarzenia uruchamia alarm – wystraszony sygnałem przestępca prawdopodobnie zacznie wówczas uciekać i nie będzie już podejmować kolejnych prób włamania.

Sprawdź pozostałe inteligentne czujniki: czujniki ruchu, czujniki opadów

Jak działają czujniki zbicia szyby?

Czujnik zbicia szyby rejestruje dwa rodzaje zdarzeń: uderzenie tępym przedmiotem o szkło i stłuczenie szkła. W zależności od wybranych ustawień może reagować tylko na zbicie szkła lub np. na powtarzające się uderzenia. Inteligentny czujnik zbicia szyby, dzięki modułowi Wi-Fi, łączy się bezprzewodowo z innymi urządzeniami, np. z systemem alarmowym, a także z aplikacjami mobilnymi w telefonach lub smartfonach.

Jakie rodzaje czujek wykorzystuje się do wykrycia zbicia szyby?

W czujniku zbicia szyby mogą się znajdować dwa rodzaje czujek: wibracyjne lub mikrofonowe. Pierwszy z nich reaguje w przypadku stwierdzenia określonego rodzaju wibracji. Takie czujki umieszcza się bezpośrednio na szybie. Czujki mikrofonowe znajdują się na ścianie lub suficie w pobliżu szyby. Składają się z dwóch elementów: mikrofonu rejestrującego dźwięk o określonej wysokości i mikroprocesora, który ten dźwięk przetwarza.

Co dzieje się po wykryciu zbitej szyby przez czujnik?

Jeśli czujnik zarejestruje zdarzenie (określoną liczbę uderzeń lub stłuczenie), przesyła sygnał do urządzenia alarmowego. Jednocześnie łączy się z aplikacją mobilną – dzięki temu dowiadujesz się od razu o podejrzanej sytuacji także wtedy, gdy jesteś daleko od domu.

Co oznaczają wysokie i niskie częstotliwości wykrywane przez czujnik zbicia szyby?

Niskie częstotliwości są typowe dla dźwięku, który towarzyszy uderzaniu o szybę ciężkim przedmiotem. Gdy czujnik wykryje dźwięki o wysokiej częstotliwości, najczęściej oznacza to stłuczenie szkła.

Czy czujnik zbicia szyby zawsze uruchamia alarm po wykryciu zdarzenia?

To zależy od ustawień wprowadzonych przez użytkownika. Czujnik zbicia szyby może nie reagować na lekkie uderzenia, a jedynie na te o większej mocy. Dzięki temu unikniesz uruchamiania alarmu spowodowanego np. stukaniem o szybę gałęzi rosnącego w pobliżu drzewa.