Pompy cyrkulacyjne CWU

(16)
Pompa ciepła CWU to urządzenie, które ma za zadanie utrzymanie stałego obiegu ciepłej wody w systemie grzewczym. Woda szybciej dociera do punktów poboru. Korzystne jest to zwłaszcza w dużych budynkach lub w sytuacjach, gdzie podgrzewacz wody jest oddalony od kranów czy pryszniców. To alternatywa dla kotłów czy kolektorów słonecznych.
z

1

CORDIVARICOR143400
Cena:
LEMET26.200SE
Cena:
Karta informacyjna produktu
ARISTON3629145
Cena:
LEMET26.300SE
Cena:
KENSOLKTNW200
Cena:
KENSOLKTL500 MAXI
Cena:
KENSOLKTL500 MAXI 2W
Cena:
Cena:
Karta informacyjna produktu
ARISTON3629146
Cena:
LGHM071MR.U44
Cena:
CORDIVARICOR142400
Cena:
KENSOLKTL400 MAXI
Cena:
KENSOLKTNW300
Cena:
Cena:
Cena:
CORDIVARICOR143405
Cena:

Pompy ciepła CWU są pompami typu powietrze–woda. Pobierają one ciepło z powietrza – na zewnątrz lub wewnątrz budynku.

Do jakiej temperatury pompa ciepła CWU podgrzewa ciepłą wodę użytkową?

Temperatura wody używanej do kąpieli, zmywania czy prania nie powinna być niższa niż 55 °C. Na co dzień nie ma potrzeby ogrzewać jej do temperatury wyższej niż 60 °C. Aby uniknąć rozwoju groźnej bakterii, legionelli, instalacja powinna być raz na pewien czas dezynfekowana wodą o temperaturze około 70 °C.

Czy pompa cyrkulacyjna CWU może służyć jednocześnie do ogrzewania budynku?

Do podgrzewania wody użytkowej i tej przeznaczonej do ogrzewania podłogowego lub grzejników można użyć tego samego urządzenia. Są to kompaktowe pompy ciepła, w których zasobnik jest zintegrowany z urządzeniem. Innym rozwiązaniem może być osobny zasobnik, do którego ciepło jest dostarczane z tego samego źródła, co ciepło do centralnego ogrzewania.

Jakie dodatkowe elementy instalacji są niezbędne do podgrzewania CWU?

Ważnym elementem instalacji jest zasobnik, czyli zbiornik, w którym jest przechowywana woda użytkowa. Zasobniki są sprzedawane w zestawach z pompami ciepła do CWU lub osobno. Czynnik grzewczy jest dostarczany do zbiornika za pomocą wężownicy.