Wyłączniki nadprądowe DC

(72)
Wyłącznik nadprądowy PV chroni instalację fotowoltaiczną po stronie AC lub DC – w zależności od rodzaju urządzenia. W przypadku, gdy prąd znamionowy przekracza określoną wartość, wyłącznik powoduje odłączenie obwodu od zasilania. Można go użyć również ręcznie, np. po to, by wyłączyć prąd podczas prac konserwacyjnych.
z3
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:

Jakie elementy instalacji fotowoltaicznej chroni wyłącznik nadprądowy DC, a jakie wyłącznik AC?

Wyłącznik nadprądowy DC do instalacji fotowoltaicznej chroni elementy znajdujące się przed falownikiem – moduły i okablowanie. Wyłącznik nadprądowy AC służy do ochrony części instalacji znajdującej się za falownikiem.

Czym różni się wyłącznik nadprądowy PV od bezpiecznika?

Oba rodzaje urządzeń chronią przed skutkami przepięć i zwarć. Bezpiecznik ma jednak zastosowanie jednorazowe – po stopieniu jego wkładki topikowej trzeba wymienić go na nowy. W przypadku wyłącznika nadprądowego PV nie jest to konieczne, po wyłączeniu można ponownie włączyć go ręcznie.

Jak dobrać wyłącznik nadprądowy PV do instalacji fotowoltaicznej?

Przede wszystkim powinien być to wyłącznik nadprądowy przeznaczony do fotowoltaiki. Ważne jest również, by dopasować go do parametrów instalacji – napięcia i prądu znamionowego. W zależności od liczby obwodów w systemie PV należy wybrać urządzenie z odpowiednią liczbą biegunów.

Dlaczego warto wykorzystać wyłącznik nadprądowy w instalacji PV?

Wyłącznik nadprądowy PV zapewnia ochronę przed zwarciami i przepięciami. W odróżnieniu od bezpieczników jest urządzeniem wielokrotnego użytku – taka inwestycja opłaca się długofalowo.

Wybierz dla siebie model wyłącznika nadprądowego PV. Sprawdź również, jakie inne produkty mamy dla Ciebie w kategorii Fotowoltaika.