Osiedla mieszkaniowe
Nieruchomości komercyjne
Budynki przemysłowe
Charakterystyka B oznacza, że wyłącznik nadprądowy uruchomi się natychmiast po 3-5-krotnym przekroczeniu prądu znamionowego. Jest ona wykorzystywana głównie w zastosowaniach domowych, gdzie obciążenia są rezystancyjne, np. oprawy oświetleniowe, urządzenia gospodarstwa domowego o niskim poziomie przepięć jak np. lodówka.
Charakterystyka C określa zadziałanie wyłącznika po 5-10-krotnym przekroczeniu prądu znamionowego. Jest ona używana w zastosowaniach komercyjnych i/lub przemysłowych, gdzie istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia wyższych prądów zwarciowych, np. głównie obciążenia indukcyjne, oświetlenie fluorescencyjne.
Charakterystyka D definiuje zadziałanie wyłącznika po 10-14-krotnym przekroczeniu prądu znamionowego. Stosuje się ją tam, gdzie prądy rozruchowe mogą być bardzo wysokie, np. silniki, urządzenia rentgenowskie, ale również świetlówki kompaktowe i zasilacze telewizorów czy komputerów.
Poniżej przedstawiono krzywe charakterystyk:
Tabela obniżania wartości znamionowych (dołączona w załącznikach) dla urządzeń iC60 opiera się na testach w odniesieniu do wymagań norm IEC 60898-1 i IEC 60947-2.
Norma IEC 60898-1:
Norma IEC 60947-2:
Ponadto producent jest odpowiedzialny za uwzględnienie temperatury otoczenia testu przy prądzie znamionowym, wydrukowanej na urządzeniu w następujący sposób:
Tak, wyłączniki iC60 są bezhalogenowe.
Firma Schneider Electric już od wielu lat jest liderem cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym, centrach danych, obiektach infrastrukturalnych, energetyce, a także w przemyśle. Stale rozwija inteligentne i zintegrowane rozwiązania i technologie. Mają one służyć zarządzaniu energii i procesów w sposób bezpieczny, niezawodny, efektywny i zrównoważony.
Schneider Electric posiada bardzo bogaty asortyment począwszy od aparatury modułowej, zabezpieczeń obwodów, rozdzielnic i osprzętu elektrycznego aż po złożone systemy operacyjne.