Zastanawiasz się, jaki powerbank kupić? A konkretnie – co zrobić, aby kupić możliwie najlepsze urządzenie, które pozwoli Ci na “awaryjne” naładowanie smartfona, tableta, słuchawek czy e-papierosa? W tym artykule prezentujemy 5 wskazówek, które z pewnością ułatwią Tobie zakup takiego urządzenia.
Przed Tobą lista 5 cennych porad, dzięki którym (mamy nadzieję), uda Ci się znaleźć urządzenie, którego szukasz. Porada na sam początek: musisz pamiętać, że określenia dobry i tani powerbank nie zawsze idą ze sobą w parze. Jeżeli zależy Ci na rozwiązaniu, które spełni swoją rolę i posłuży Ci przez długi czas - zdecydowanie lepiej przeznaczyć na jego zakup nieco większy budżet.
Potrzebujesz dobry powerbank do smartfona?A może Twoim celem jest znalezienie przenośnej baterii, którą z powodzeniem zasilisz swój laptop, tablet, smartwach, nawigację samochodową lub inne urządzenie? Jakim budżetem dysponujesz? Czy zależy Ci na prostym i mniej pojemnym powerbanku za symboliczną kwotę? Czy traktujesz to jako swego rodzaju inwestycję, na którą możesz przeznaczyć spory zasób gotówki?
Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych rodzajów tych urządzeń jak np.: powerbank fast charge (z funkcją szybkiego ładowania), powerbank z funkcją rozruchu (tak, za pomocą tego urządzenia można uruchomić auto z rozładowanym akumulatorem) czy powerbank indukcyjny.
Określenie potrzeb to pierwszy krok to wyboru modelu, spełniającego Twoje oczekiwania. A co potem?
Na rynku, jak i na naszej e-platformie dostępny jest cały wachlarz powerbanków o pojemnościach od kilku do nawet kilkunastu tysięcy mAh. Minimalną wartością dla większości użytkowników będzie Każdego roku na rynku pojawią się coraz nowsze urządzenia, które są jeszcze bardziej kompaktowe i oferują jeszcze większą moc. Jednak w tym obszarze nie ma cudów – jeśli szukasz naprawdę dobrego pojemnego powerbanka, musisz zaakceptować kilka dodatkowych centymetrów. mAh. Warto przy tym pamiętać, że powerbank narażony jest na samoczynną utratę energii w wyniku wydzielania energii cieplnej czy warunków atmosferycznych (niska temperatura zimą powoduje dodatkowe straty energii).
Każdego roku na rynku pojawią się coraz nowsze urządzenia, które są jeszcze bardziej kompaktowe i oferują jeszcze większą moc. Jednak w tym obszarze nie ma cudów – jeśli szukasz naprawdę dobrego pojemnego powerbanka, musisz zaakceptować kilka dodatkowych centymetrów.
Większość polecanych powerbanków jest wyposażona w minimum dwa złącza – micro USB i USB. Dzięki nim z łatwością podłączysz je do dowolnego telefonu, laptopa, a czasami - naładujesz także latarkę lub inny sprzęt. Są również modele wyposażone w dwa porty USB, pozwalające na ładowanie więcej niż jednego urządzenia.
Standardowy przewód dostępny w zestawie z powerbankiem umożliwia naładowanie większości urządzeń. Są jednak pewne wyjątki. Smartfony, iPady oraz tablety Apple wymagają dodatkowo przejściówki ze złączem Lightning.
Zanim dokonasz zakupu – upewnij się, że wybrany produkt jest w 100 procentach kompatybilny z tym, do czego chcesz do podłączyć. Taka weryfikacja zajmie dosłownie chwile, a dzięki niej uda Ci się uniknąć ewentualnych kłopotów.
Zastanawiasz się, jakiej firmy powerbank wybrać? Pamiętaj, że marka to nie tylko ładnie brzmiąca nazwa i designerski logotyp. Za tymi rzeczami często kryją się takie elementy, jak: doświadczenie, technologia oraz jakość.
Staraj się wybierać produkty od sprawdzonych i zaufanych producentów, których znasz, a przede wszystkim takich, którzy dają Ci odpowiednią gwarancję. Ten krok również pozwoli Ci pozbyć się ewentualnych problemów z przyszłym użytkowaniem oraz zapewni bezpieczeństwo.
Wybór powerbanka od sprawdzonego producenta to również gwarancja trwałość i bezpieczeństwo. Coraz więcej producentów rezygnuje ze sztucznych materiałów zastępując je np. aluminium.
Zanim podejmiesz ostateczną decyzję - sprawdź, opinie o powerbankach. Ludzie znacznie chętniej dzielą się negatywnymi spostrzeżeniami, dzięki czemu od razu dowiesz się, czy dany sprzęt jest tym, czego potrzebujesz.
Zwróć również uwagę na takie elementy jak: