Puszki elektryczne

(2273)
z

95

SIMET33069008
Cena:
SIMET37083008
Cena:
SIMET33035008
Cena:
SIMET37086250
Cena:
Cena:
SIMET35346102
Cena:
SIMET37086400
Cena:
SIMET33057008
Cena:
SIMET31074008
Cena:
SIMET34117203
Cena:
SIMET32092203
Cena:
SIMET37012006
Cena:
SIMET89001006
Cena:
SIMET32013203
Cena:
Cena:
SIMET37086160
Cena:
SIMET32104203
Cena:
Cena:
PAWBOLS-BOX 516
Cena:
SIMET35360102
Cena:

Puszki elektryczne to rodzaj podstawowego osprzętu wykorzystywanego w instalacjach. Umożliwiają one wygodne łączenie przewodów, służą także jako ich zabezpieczenie przed uszkodzeniami. W zależności od rodzaju puszki elektryczne nadają się do montażu natynkowego lub podtynkowego.

Projektujesz instalację? To dobry moment, by wybrać odpowiednie puszki elektryczne

To, jakiego rodzaju puszki elektryczne wykorzystasz, jak będą zamontowane i gdzie zostaną rozmieszczone, warto przemyśleć odpowiednio wcześnie – najlepiej już na etapie projektowania instalacji. Późniejsze wprowadzanie zmian może być utrudnione i wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Zaplanowanie rozmieszczenia puszek elektrycznych w ścianach to duże ułatwienie – dzięki temu będziesz mieć pewność, że uda Ci się bez problemu połączyć ze sobą poszczególne elementy obwodu. Odpowiednio dobrane i przymocowane puszki pozwolą Ci także spełnić oczekiwania klientów związane z estetycznym wykończeniem instalacji elektrycznej.

Przed Tobą projekt i montaż osprzętu łączeniowego? Sprawdź, jakie rodzaje puszek oferujemy!

Mamy dla Ciebie ponad 2000 modeli puszek elektrycznych! Co znajdziesz w ofercie TIM-u?

Wybór odpowiedniej puszki elektrycznej będzie znacznie łatwiejszy, jeśli będziesz wiedział, na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego osprzętu. Puszki z naszej oferty różnią się od siebie:

  • sposobem montażu – puszki natynkowe i podtynkowe;
  • rodzajem materiału, w którym mogą być mocowane – puszki elektryczne do betonu, cegieł czy płyt gipsowych;
  • kształtem i rozmiarami – dzięki temu dopasujesz puszkę do grubości ściany;
  • poziomem szczelności IP – ten parametr informuje, czy dana puszka elektryczna nadaje się do montażu w miejscach zapylonych lub tych o dużej wilgotności, np. w łazience, zakładzie produkcyjnym czy na zewnątrz budynku;
  • liczbą modułów – najpopularniejsze są puszki pojedyncze, ale możesz wykorzystać także podwójne, potrójne, a nawet poczwórne;
  • zastosowaniem – oprócz zwykłych puszek instalacyjnych możesz kupić w TIM-ie również puszki łączeniowe, przeznaczone do rozgałęziania linii zasilającej lub tworzenia połączeń włącznik–punkt świetlny;
  • dodatkowymi akcesoriami do puszek, np. pokrywą czy dławnicami.

Nie masz pewności, który rodzaj puszki elektrycznej będzie dla Ciebie odpowiedni? Zapytaj naszych ekspertów – na pewno uzyskasz potrzebną pomoc!

Na jaki sposób montażu puszki się zdecydować: podtynkowy czy natynkowy?

To, czy w Twojej instalacji lepiej sprawdzi się puszka elektryczna natynkowa, czy podtynkowa, zależy przede wszystkim od miejsca montażu.

Puszki elektryczne natynkowe najlepiej umieścić w miejscach, w których estetyka wykończenia nie ma większego znaczenia. Takie puszki stosuje się w instalacjach przemysłowych, w warsztatach czy w rzadziej użytkowanych częściach budynku. Dzięki umieszczeniu puszki na ścianie przeprowadzanie wszelkich napraw czy modyfikacji instalacji elektrycznej jest znacznie łatwiejsze i mniej pracochłonne.

Puszki elektryczne podtynkowe można montować w różnych rodzajach materiałów – betonie, gipsie czy cegle. Oprócz puszek przeznaczonych do montażu w ścianie coraz częściej wykorzystuje się również puszki sufitowe. Puszki podtynkowe polecamy do stosowania w miejscach, gdzie ściany lub sufit powinny być idealnie gładkie, bez widocznych miejsc łączenia kabli. Wykorzystanie takich puszek wiąże się jednak z koniecznością kucia ścian i wcześniejszego przygotowania miejsca pod montaż.

Gdzie sprawdzą się puszki elektryczne bezhalogenowe?

Szczególnym rodzajem osprzętu dostępnego w tej kategorii są puszki elektryczne bezhalogenowe. Wykonuje się je ze specjalnych, niepalnych materiałów. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w sieciach narażonych na przeciążenie. Możesz je wykorzystać także jako element instalacji awaryjnej.

Używanie puszek elektrycznych w instalacjach to podstawa – wynika to m.in. z przepisów i norm. To od Ciebie zależy jednak, czy taki osprzęt rzeczywiście skutecznie spełni swoje zadanie, a przy tym będzie wygodny w użyciu i montażu. Poznaj naszą ofertę puszek do instalacji elektrycznych i wybierz odpowiednie produkty dla siebie!