Przedłużacze jednogniazdowe

(273)
z

12

EMOSP0113
Cena:
EMOSP0115
Cena:
EMOSP0111
Cena:
EMOSP0112
Cena:
EMOSP01710
Cena:
EMOSP0117
Cena:
EMOSP0110
Cena:
JONEXPS-171 / 1m/3x1
Cena:
Cena:
JONEXPS-11 / 1,5m
Cena:
JONEXPS-11 / 3,0m
Cena:
Cena:
MANHATTAN353731
Cena:
EMOSP01720
Cena:
Cena:
GOOBAY71472
Cena:
ELCANPM-BW-1G-15
Cena:
PPHU ELGOTECHEPS-105-2
Cena:
Cena:
KELW-97022
Cena:
MANHATTANICOC 066-NC
Cena:
GOOBAY50509
Cena:
Powiadom o dostępności
Cena:
KELW-97288
Cena:

Przedłużacze jednogniazdowe to rodzaj przedłużaczy z jednym gniazdkiem na końcu. Wyposażone są we wtyczkę, którą podłączasz do gniazda w ścianie lub innego przedłużacza oraz gniazdo, do którego podłączasz przewód elektryczny. Sprawdza się tam, gdzie w pomieszczeniach znajduje się niewystarczająca liczba gniazd lub gdy są one rozmieszczone w nieodpowiednich miejscach. Przedłużacz jednogniazdowy zapewni komfortowe i bezproblemowe korzystanie z urządzeń RTV i AGD.

Bardziej rozbudowaną wersją są przedłużacze wielogniazdowe.

Do czego wykorzystasz przedłużacze jednogniazdowe?

Przedłużacze jednogniazdowe mają praktycznie nieograniczone zastosowanie. Jeśli tylko odpowiednio dobierzesz długość kabla i parametry techniczne, możesz zasilać za ich pomocą zarówno proste urządzenia elektryczne, jak i zaawansowany sprzęt warsztatowy.

To praktyczne rozwiązanie w przypadku, gdy pracujesz z dużą ilością sprzętu i masz zbyt mało gniazdek elektrycznych. Taki przedłużać przyda Ci się również wówczas, gdy zechcesz funkcjonalnie zaprojektować kuchnię czy pokój i odpowiednio zaplanować rozmieszczenie domowych urządzeń.

Na co zwrócić uwagę, gdy kupujesz przedłużacz jednogniazdowy?

Podstawową różnicą w przypadku przedłużaczy jednogniazdowych jest długość kabla.

W ofercie TIM-u znajdziesz szeroki wybór przedłużaczy jednogniazdowych różnej długości, od 1 do nawet 30 metrów. Dzięki temu możesz rozprowadzić prąd w pomieszczeniu dokładnie tak, jak tego potrzebujesz. Dłuższy kabel pozwoli Ci rozprowadzić energię potrzebną do działania urządzeń bez konieczności łączenia ze sobą kilku przedłużaczy.

W warunkach domowych, w pomieszczeniach o standardowej wielkości, lepiej sprawdzą się przedłużacze jednogniazdowe o długości maksymalnie kilku metrów. Unikniesz w ten sposób ciągnącego się w nieskończoność kabla na podłodze i gromadzenia się kurzu.

Przy wyborze upewnij się, że przedłużasz jest wyposażony w odpowiednie gniazdo i wtyczkę – takie, które będą pasowały do Twojego sprzętu oraz gniazdek elektrycznych w domu czy zakładzie. Do wyboru masz gniazda z bolcem i bez bolca, a także modele z gniazdem typu euro lub odwróconą wtyczką centralną.

Przedłużacze jednogniazdowe przeznaczone do domu i warsztatu mają także inne parametry prądu. Przykładem mogą być przedłużacze siłowe. We wnętrzu kabla znajduje się różna liczba żył o zróżnicowanym przekroju. Wpływa to na maksymalne natężenie prądu, jaki może przepływać przez przedłużacz. W przypadku standardowych przedłużaczy jest to najczęściej 2,5 A, a w przedłużaczach warsztatowych obciążenie wynosi nawet 16 A.