Gniazda siłowe tablicowe

(581)
z

25

PCE104-0b
Cena:
PCE325-6f7
Cena:
PCE425-6
Cena:
PCE415-6
Cena:
PCE1040-0b_b
Cena:
PCE315-6f7
Cena:
PCE325-6
Cena:
PAWBOLD.3153
Cena:
PCE335-6
Cena:
PCE104-0bs
Cena:
PCE104-0hp
Cena:
PCE315-6
Cena:
PCE104-0ss
Cena:
PCE1040-0bsc
Cena:
PCE435-6
Cena:
PCE425-6pkr
Cena:
PCE424-6
Cena:
PCE415-6pkr
Cena:
PCE3252-6
Cena:
Cena:
POLAM NAKLO2642-420
Cena:
PCE313-6f7
Cena:
PCE1040-0bs
Cena:
PCE314-6
Cena:

Gniazda tablicowe to rodzaj gniazd siłowych, które montuje się na tablicach i w rozdzielniach elektrycznych. Za ich pomocą można bezpiecznie podłączyć urządzenia elektryczne do instalacji trójfazowej o napięciu prądu 400 V. Gniazda tablicowe najlepiej sprawdzają się tam, gdzie podłącza się dużą liczbę urządzeń o wysokim poborze mocy bez ryzyka nadmiernego obciążenia sieci.

Gdzie wykorzystasz gniazda tablicowe z TIM-u?

Do gniazd tablicowych możesz podłączać dowolne urządzenia wyposażone we wtyczki do prądu trójfazowego. Taki osprzęt elektryczny ma wiele zastosowań. Zapewni dostęp do prądu na placu budowy, w gospodarstwie rolnym, zakładzie przemysłowym, a nawet w przydomowym warsztacie czy garażu – o ile w budynku znajduje się instalacja trójfazowa.

Dzięki gniazdom siłowym tablicowym można używać sprzętu elektrycznego pobierającego dużą ilość prądu – nie musisz się wówczas obawiać przeciążenia sieci. Doskonale nadają się do zasilania elektronarzędzi, maszyn przemysłowych czy sprzętu do majsterkowania. Są łatwe w montażu – szybko przymocujesz je do tablicy rozdzielczej za pomocą zacisków śrubowych.

Jaki kolor gniazda tablicowego wybrać?

Na TIM.pl znajdziesz kilkaset modeli gniazd tablicowych w różnych kolorach oznaczających inne napięcie oraz inną częstotliwość prądu znamionowego. To uniwersalne oznaczenie, które ułatwi Ci wybór odpowiedniego produktu. Najpopularniejsze gniazda tablicowe do instalacji trójfazowych mają kolory:

  • niebieski – takie gniazda są przystosowane do prądu o napięciu 220–250 V i częstotliwości 50–60 Hz;
  • czerwony – gniazda przystosowane do prądu znamionowego o napięciu 380–415 V i częstotliwości 50–60 Hz;
  • czarny – gniazda przystosowane do prądu o napięciu 500–690 V i częstotliwości 50–60 Hz.

Dokładne wartości prądu znamionowego znajdziesz w opisie każdego z produktów. Pozwoli Ci to dopasować gniazdo do parametrów Twojej instalacji elektrycznej.

Czym różnią się gniazda tablicowe proste od skośnych?

Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj gniazda tablicowego wybrać, rozważ przede wszystkim, w jakich warunkach będziesz z niego korzystać. Gniazda proste i skośne są ustawione pod różnym kątem względem tablicy czy szyny w rozdzielni. Do gniazda tablicowego prostego podłącza się wtyczkę prostopadle (tak jak do gniazdka elektrycznego w ścianie), a do skośnego – pod kątem ostrym. Pod względem technicznym nie ma różnicy, jaki rodzaj gniazda wybierzesz. To wyłącznie kwestia wygody – w niektórych sytuacjach podłączanie urządzeń pod odpowiednim kątem może zapewniać większą swobodę ruchów podczas pracy.

Inne parametry gniazd tablicowych, na które warto zwrócić uwagę

Chcesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie gniazdo tablicowe spełni swoje zadanie? Przed zakupem zwróć uwagę na następujące parametry produktu:

  • prąd znamionowy – napięcie, natężenie i częstotliwość;
  • liczba biegunów – gniazda mogą być wyposażone w nawet 7 biegunów;
  • materiał – większość gniazd tablicowych jest wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego, ale możesz wybrać także gniazda aluminiowe, gumowe czy mosiężne;
  • stopień ochrony IP – gniazda tablicowe o wyższych stopniach ochrony możesz bezpiecznie montować nie tylko wewnątrz budynków, ale także w miejscach narażonych na wilgoć i zapylenie.

Chcesz zapewnić stały dostęp do prądu urządzeniom o wysokim poborze mocy? Pamiętaj o zamontowaniu gniazda tablicowego na placu budowy, w zakładzie, magazynie lub warsztacie! Możesz także skorzystać z całych zestawów zasilających.