Wyłączniki selektywne

(83)
Wyłącznik selektywny to jedno z urządzeń, które zapewnia instalacji elektrycznej bezpieczeństwo i ochronę w razie przeciążenia sieci. Jest niezbędny tam, gdzie stosuje się selektywność zabezpieczeń. Dzięki wyłącznikom selektywnym możliwe jest wyłączenie zasilania przez odpowiedni rozłącznik – ten, który znajduje się bliżej miejsca, gdzie doszło do zwarcia lub przeciążenia.
z4
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:

Wyłączniki selektywne pozwalają zareagować szybko i dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. W naszej ofercie znajdziesz wyłączniki przeznaczone do obwodów z prądem o różnym natężeniu, z odpowiednio dobraną liczbą biegunów i charakterystyką wyzwalania. Wybierz spośród nich najlepsze urządzenie do swojej szafy rozdzielczej!

W jaki sposób wyłącznik selektywny zapewnia bezpieczeństwo instalacji elektrycznej?

Wyłączniki selektywne stosuje się tam, gdzie zabezpieczenia (wyłączniki nadprądowe DC) są ustawione szeregowo. Gdy w obwodzie znajdują się jedynie dwa wyłączniki instalacyjne, w razie zwarcia lub przeciążenia selektywność nie zadziała automatycznie. Potrzebny jest do tego właśnie wyłącznik selektywny, umieszczony przed wyłącznikami nadprądowymi (patrząc od strony źródła zasilania). W razie pojawienia się zakłócenia urządzenie uruchamia odpowiedni wyłącznik – ten, który znajduje się bliżej problematycznego miejsca.

Wyłącznik selektywny umożliwia szybką reakcję na zwarcia i przeciążenia. Dzięki temu zapobiega nie tylko uszkodzeniu sprzętu czy porażeniu użytkowników prądem, ale również pożarom instalacji.