Wyłącznik taryfowy służy jako zabezpieczenie przedlicznikowe, które jednocześnie stanowi pewną ochroną przed przeciążeniem oraz zwarciem. Urządzenie znajduje swoje zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, gdzie jest instalowane w rozdzielnicach lub złączach. Pozwala na ograniczenie poboru mocy przez użytkowników.
Główną cechą aparatu jest zainstalowany wyzwalacz termiczny umożliwiający ustawienie wartości prądu, która odpowiada mocy przyłączeniowej danego odbiorcy. Warto podkreślić, że zmiana mocy przyłączeniowej nie oznacza konieczności wymiany aparatu tylko zmianę nastawy wyzwalacza.
W przedniej części wyłącznika został umieszczony wskaźnik stanu ustawienia styków informujący użytkownika o tym, czy aparat jest włączony czy nie. Co więcej, pokrętło znajdujące się w urządzeniu jest pod osłoną i może być zaplombowane.
W wyłączniku 3-biegunowym nastawa wyzwalacza przeciążeniowego jest w zakresie od 20 A do 32 A, a nastawa bezzwłocznego wyzwalacza zwarciowego jest w przedziale od 320 A do 500 A. Znamionowa zwarciowa zdolność łączeniowa lcu przy 400 V, AC w urządzeniu jest równa 7,5 kA, a znamionowy prąd ciągły wynosi 32 A.
Wyłącznik taryfowy został wyprodukowany przez firmę EATON ELECTRIC, przez co jest on zgodny wymiarowo i kolorystycznie z pozostałą aparaturą modułową tej marki.