Wyłącznik taryfowy jest urządzeniem specjalistycznym, które powstało na bazie wyłączników nadprądowych. Jest on stosowany przede wszystkim jako zabezpieczenie przedlicznikowe. Aparat instaluje się w rozdzielnicach i złączach, w których służy do ograniczenia poboru mocy przez użytkowników.
Wyłącznik został wyposażony w nastawny wyzwalacz termiczny umożliwiający ustawienie wartości prądu, która odpowiada mocy przyłączniowej danego odbiorcy. Co więcej, zmiana mocy przyłączeniowej nie wiąże się z koniecznością wymiany aparatu, a jedynie wymaga zmiany nastawy wyzwalacza. Wskaźnik stanu ustawienia styków umieszony na czole aparatu w prosty sposób informuje użytkownika, czy wyłącznik jest załączony czy nie. Urządzenie może być oszynowane od dołu i od góry.
W wyłączniku 1-biegunowym nastawa wyzwalacza przeciążeniowego jest w zakresie od 13 A do 20 A, a nastawa bezzwłocznego wyzwalacza zwarciowego znajduje się w przedziale od 200 A do 300 A. Z kolei znamionowa zwarciowa zdolność łączeniowa lcu przy 400 V, AC jest równa 7,5 kA, a znamionowy prąd ciągły lu wynosi 20 A.
Urządzenie cechuje stopień ochrony IP20 i istnieje możliwość oszynowania go od dołu, jak i od góry.
Wyłącznik z serii Z-TS jest dopasowany kolorystycznie i wymiarowo do pozostałych aparatów modułowych firmy EATON ELECTRIC.