Styczniki pomocnicze SIRIUS 3RH2
Bezpieczeństwo na które Cię stać
Styczniki pomocnicze do Twoich aplikacji
Styczniki pomocnicze w wykonaniu przemysłowym
Styczniki pomocnicze serii SIRIUS 3RH2 kompatybilne są z pozostałą aparaturą łączeniową. Nadają się do przełączania sygnałów standardowych jak i tych, związanych z realizacją funkcji bezpieczeństwa.
Produkty z oferty SIRIUS 3RH2
Styczniki pomocnicze 3RH2 Zaciski śrubowe lub sprężynowe, różne napięcia cewek, wersje z 4 lub 8 stykami. W przypadku wersji 4 biegunowych, istnieje możliwość nabudowania dodatkowych styków w postaci bloków montowanych czołowo. Dostępne są też specjalne wykonania wyposażone w cewkę o niskim poborze prądu. Każdy ze styczników pomocniczych serii 3RH2 nadaje się do realizacji funkcji bezpieczeństwa - wszystko dzięki odpowiedniej konstrukcji styków oraz danym niezawodnościowym.
Styczniki pomocnicze 3RH2 z certyfikatem SUVA Wersje te wyposażone są w blok styków pomocniczych. Blok ten nie jest domontowany jak dla standardowych wersji. Dodatkowo, nie ma możliwości ręcznego załączenia stycznika pomocniczego. Urządzenia te mogą być zastosowane w torach bezpieczeństwa oraz wszędzie tam gdzie wymagany jest certyfikat SUVA.
Styczniki pomocnicze w wersji blokowanej Specjalna wersja z mechanicznym blokowanie. Cewka stycznika pomocniczego nie musi być cały czas zasilona, wystarczy impuls aby go załączyć. Wyłączenie realizowane jest za pomocą podania impulsu na cewkę odryglowującą.
Akcesoria Ograniczniki przepięć, bloki styków pomocniczych i akcesoria montażowe. Dzięki akcesoriom dodatkowym stycznik pomocniczy spełni wymagania każdej aplikacji.
Inne produkty o podobnym przeznaczeniu
Styczniki 3RT SIRIUS 3RT to rozbudowana seria styczników wśród których znajdziesz styczniki powietrzne i próżniowe 3 fazowe do załączania silników (AC-3/AC-3e), styczniki trój i czteropolowe do załączania obciążeń rezystancyjnych (AC-1), styczniki do załączania kondensatorów (AC-6b), styczniki 4 biegunowe do załączania silników (AC-3) oraz wiele wersji specjalnych które sprostają wymaganiom każdej aplikacji. Seria 3RT to również szereg akcesoriów, zestawów okablowania i elementów montażowych pozwalających na ograniczenie ilości pomyłek i przyśpieszających montaż.
3RQ1 przekaźniki sprzęgające do realizacji funkcji bezpieczeństwa Przekaźniki dedykowane do realizacji funkcji bezpieczeństwa. W zależności od wersji mogą posiadać następujące konfiguracje styków: 1NO+1NC, 2NO+1NC, 2NO+2NC, 4NO+1NC. Umożliwiają osiągnięcie poziomu PL c/SIL 2 lub PL e/SIL 3. Mogą być stosowane również w funkcjach na rzadkie przywołanie. Dostępne z cewkami na szeroki zakres od 24...230V AC/DC i na 24V DC z zaciskami śrubowymi lub sprężynowymi.
3RQ2 przekaźniki sprzęgające w przemysłowej obudowie Przemysłowe przekaźniki sprzęgające, wyposażone w styki w 1, 2 lub 3 styki CO. Szeroki zakres zasilania cewki od 24 do 230V AC/DC. Bloki styków z zaciskami śrubowymi lub sprężynowymi z możliwości demontażu bez odłączania przewodów.
3RQ3 przekaźniki sprzęgające w wąskiej obudowie Wąska obudowa o szerokości 7,3mm. Zaciski śrubowe lub sprężynowe. Z zabudowanym na stałe lub demontowalnym przekaźnikiem jak również w wersji półprzewodnikowej. Mogą być stosowane do separacji sygnałów wejściowych oraz wyjściowych.
Styczniki pomocnicze 3TH4 Starsza seria urządzeń wyposażona 8 lub 10 styków w różnych kombinacjach.
Cechy produktów
Kompatybilność z innymi urządzeniami
Komponenty SIRIUS zostały zaprojektowane tak, aby jak najlepiej ze sobą współdziałały. Podobnie jest i w tym przypadku. Styczniki pomocnicze serii 3RH2 pasują do innych urządzeń, wspólne są też niektóre z akcesoriów.
Przyłącza śrubowe lub sprężynowe
Urządzenia i akcesoria dostępne są w wersjach z zaciskami śrubowymi lub sprężynowymi. Przy czym, zaciski sprężynowe dla torów prądowych dostępne są dla urządzeń w wielkościach do 18,5 kW (38 A dla AC-3).
Bezpieczeństwo maszyn
To nie problem, ze stycznikami pomocniczymi SIRIUS 3RH2 można osiągnąć poziom PL c / SIL 1 przy zastosowaniu jednego aparatu. Dwa styczniki pomocnicze pozwalają osiągnąć do PL e / SIL 3. Nie są potrzebne żadne specjalne wersje.
Kompletność oferty
W zależności od potrzeb, w ofercie produktów SIRIUS można znaleźć produktu spełniąjace wszystkie wymagania.
Kompatybilność z innymi urządzeniami
Przyłącza śrubowe lub sprężynowe
Bezpieczeństwo maszyn
Kompletność oferty
Zobacz, jakie pytania mieli inni użytkownicy
Certyfikat SUVA wymagany jest przez Szwajcarskie przepisy. W przypadku urządzeń posiadających certyfikat, nie ma możliwości demontażu bloku styków pomocniczych. Dodatkowo, nie ma możliwości ręcznego załączenia stycznika / stycznika pomocniczego. Styczniki pomocnicze w tym wykonaniu mogą być zastosowane w torze bezpieczeństwa, ale nie jest to warunek konieczny.
Odpowiednia konstrukcja styków wymagana jest np. w momencie, gdy aparat wykorzystywany jest w obwodzie bezpieczeństwa. Styki lustrzane wg PN-EN 60947-4-1 załącznik F i styki mechanicznie sprzężone wg PN-EN 60947-5-1 załącznika L w skrócie zakładają, że styk NC nie powinien się zamknąć w momencie gdy styk NO lub tor prądowy nie jest otwarty.
Kategoria użytkowania (np. AC-12, AC-15) definiuje warunki związane z załączaniem obciążenia i wynikające bezpośrednio z jego właściwości. Przy doborze aparatu należy zwrócić szczególną uwagę na prądy które aparat może łączyć przy danym typie obciążenia. Niewłaściwy dobór może skutkować szybszym zużyciem urządzenia.
Podczas rozłączania cewki generują się przepięcia, cewka może być doposażona w element dodatkowy (m.in. warystor, człon RC, diodę) służący do ograniczania wartości tego przepięcia. Ogranicznik ma też wpływ na czas otwarcia styków stycznika. Zastosowanie ogranicznika wynika m.in. z norm dotyczących kompatybilności elektromagnetycznej. Trzeba pamiętać, że duża część cewek ma fabrycznie wbudowany tego typu element.
Przemysłowa aparatura łączeniowa SIRIUS