Stycznik mocy służy do załączania transformatorów, instalacji grzewczych, oświetleniowych oraz systemów do kompensacji mocy biernej. Został on wybudowany zgodnie z normą IEC/EN 60947-4-1, która wymaga efektywnego działania nawet przy małych wahaniach napięcia sieci. Urządzenie posiada 3 styki główne zwierne i 1 styk pomocniczy zwierny.
Stycznik montuje się na płycie montażowej przy użyciu śrub mocujących, a zaciski przyłączeniowe styków pomocniczych, cewek i przewodów głównych są kompatybilne z wkrętakiem Pozidriv wielkość 2. Ponadto, zaciski cewek nie przykrywają okablowania torów głównych, ze względu na ich umiejscowienie na czołowej płycie stycznika.
Znamionowe napięcie sterowania Us w styczniku dla AC o częstotliwości 50 Hz jest równe 110 V, a dla częstotliwości 60 Hz jest 120 V. Znamionowy prąd pracy Ie dla AC-1, 400 V wynosi 45 A, a przy AC-3,400 V jest to 32 A. Znamionowa moc pracy przy AC-3, 400 V ma wartość 15 kW.
Producentem stycznika jest firma EATON ELECTRIC, która projektując swoje urządzenia opiera się wyłącznie na innowacyjnych rozwiązaniach.