UWAGA: Mysz w rozdzielni
Doskonale wiemy, jakie szkody w rozdzielnicy elektrycznej może spowodować mysz. Wystarczy kilka chłodniejszych dni, aby szkodniki zaczęły szukać schronienia pod naszymi dachami. Jeśli im na to pozwolimy, zadomowią się na dobre, a wtedy problemy murowane.
Zbliżająca się zima, obniżenie temperatury oraz brak naturalnego pożywienia powoduje, że gryzonie zaczynają szukać schronienia wśród ludzi. Rozdzielnica elektryczna z punktu widzenia gryzonia jest bardzo atrakcyjnym miejscem. Czy wiecie, dlaczego? Powody to:
- rzadko otwierana - gwarantuje spokój,
- wydzielające się na urządzeniach ciepło, jest dodatkową zaletą,
- tworzywa sztuczne, stosunkowo miękkie nie sprawiają problemu ostrym zębom gryzoni.
Gryzonie do rozdzielnicy prowadzą swoiste „autostrady”, są nimi trasy kablowe, kanały podłogowe, rury osłonowe w których, choć rzadziej myszy lub szczury potrafią mocno nabroić. Przewody i kable elektryczne często przechodzą lub kończą się w cichych i spokojnych poddaszach, pomieszczeniach technicznych lub podwieszanych sufitach. Wszystkie te miejsca stwarzają idealne warunki do życia i rozmnażania się.
Dlatego tak ważne jest rozkładanie łapek i pułapek na gryzonie w miejscach szczególne narażonych na atak myszy czy szczurów.
Jakie szkody mogą spowodować gryzonie?
Szkody spowodowane przez gryzonie, to: zwarcia, pożary, nieplanowane wyłączenia urządzeń, a co za tym idzie - przestoje w pracy nierzadko całych linii produkcyjnych.Jak walczyć z gryzoniami?
Z nieproszonymi gośćmi możemy skutecznie i niedrogo walczyć za pomocą odstraszaczy, pułapek lub trutek zawierających substancje mumifikujące, dzięki czemu zdechły gryzoń nie wydziela przykrego zapachu.
Trutkę należy regularnie wykładać w miejscach, w których są lub mogą przemieszczać się gryzonie.