Gama produktów EVlink to szeroki wybór stacji ładowania samochodów elektrycznych dostępnych w ofercie Schneider Electric. Ładowarki EVlink można w pełni dopasować do własnych potrzeb, dodatkowo w ofercie dostępne są także akcesoria oraz części zamienne.
Wyróżnia się dwa rodzaje pojazdów, które można ładować za pomocą stacji ładowania. Są to:
Battery Electric Vehicles (BEVs) – są to pojazdy w całości oparte na baterii. Jeśli bateria nie zostanie naładowana, pojazd nie pojedzie.
Plug-in Hybrid Electric Vehicles (PHEVs) – są to pojazdy posiadające baterie małej pojemności. Bateria może być ładowana zarówno ładowarką samochodową, jak i silnikiem spalinowym.
Standardowe pojazdy hybrydowe Hybrid EV nie mogą być ładowane poprzez stacje ładowania.
1) Silnik – pojazd posiada co najmniej jeden silnik. Zależnie od wielkości i wydajności, całkowita moc wynosi od 15 do 200 kW.
2) Baterie – obecnie najpowszechniejszą technologią jest technologia litowo-jonowa. Baterie te nie mają efektu pamięci i można je ładować bez uprzedniego całkowitego rozładowania.
3) Ładowarka pokładowa (prostownik) – pojazd jest wyposażony w ładowarkę akumulatorów zasilaną prądem przemiennym ze stacji ładującej, która określa maksymalny dostępny prąd ładowania. W niektórych pojazdach ładowarka może być również zasilana prądem stałym ze stacji ładującej.
4) Gniazdo ładowania – pojazd jest wyposażony w co najmniej jedno wejście do ładowania AC. W niektórych pojazdach gniazdo to może być również używane do szybkiego ładowania DC lub występuje dodatkowe gniazdo do szybkiego ładowania DC.
Stacje ładowania pojazdów elektrycznych można instalować w domu, na osiedlu, w pracy, na parkingu podziemnym, na ulicy oraz na stacjach. Dostęp do stacji ładowania można uzyskać za pomocą identyfikatora lub aplikacji mobilnej, w zależności od różnych warunków handlowych.
Dostępne są cztery tryby ładowania w ramach stacji ładowania samochodów elektrycznych EVlink.
Mode 1 – moc ładowarki to 2,3 kW AC. Dedykowane raczej do ładowania rowerów i skuterów.
Mode 2 – moc ładowarki to 2,3 kW AC.
Mode 3 – moc ładowarki od 3,7 do 22 kW AC.
Mode 4 – moc ładowarki od 22 kW do 350 kW DC oraz 50 kW AC.
W ofercie EVlink dostępne są stacje ładowania:
· EVlink Wallbox
· EVlink Smart Wallbox
· EVlink Parking
· EVlink DC Fast Charge
EVlink Wallbox to stacje ładowania, które można stosować w domach jednorodzinnych, hotelach oraz na parkingach firmowych. Stacje ładowania można instalować wewnątrz jak i na zewnątrz. Posiadają solidną obudowę i wysoką odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Rozpocznie ładowania EVlink Wallbox następuje po podłączeniu pojazdu do stacji. Nie ma konieczności podejmowania jakichkolwiek działań.
Przy pomocy przycisku Start/Stop ładowanie może być wstrzymane lub wznowione. Moc ładowania można ograniczyć przez dowolne urządzenie do zarządzania energią, które współpracuje ze stacją Walbox.
EVlink Wallbox posiada następujące cechy:
· Stopień ochrony: IP54
· Stopień ochrony mechanicznej: IK10
· Temperatura pracy: -30°C to +50°C
· Temperatura składowanie: -40°C to +80°C
· Długość kabli przyłączowych: 4 m
· Zarządzanie energią: opóźnione rozpoczęcie ładowania lub ograniczenie prądu ładowania (16 A do 10 A, 32 A do 16 A)
Poniżej znajduje się link do filmu, jak korzystać ze stacji ładowania EVlink Wallbox:
Poniżej znajduje się link do filmu, który demonstruje wnętrze stacji ładowania EVlink Wallbox:
EVlink Smart Wallbox to inteligentna stacja ładowania pojazdów elektrycznych, która oferuje możliwość pomiaru energii, przesyłania danych do identyfikacji użytkowników uprawnionych do korzystania ze stacji, generowania raportów i rozliczeń, alokowania kosztów do poszczególnych użytkowników i przeprowadzania zdalnej obsługi. Stacja ładowania EVlink Smart Wallbox sprawdzi się na parkingach publicznych, firmowych flotach pojazdów elektrycznych i osiedlach mieszkalnych.
EVlink Smart Wallbox wyróżnia się następującymi cechami:
· Maksymalny prąd ładowania ustawiany od 8 A do 32 A, w instalacji 1-fazowej (do 7,4 kW) lub w instalacji 3-fazowej (do 22 kW)
· Połączenie z pojazdem elektrycznym: gniazdo T2 z przesłonami lub bez lub dołączony kabel z konektorem T1 lub T2
· Długość kabla przyłączowego: 4,5 m
· Dostęp do ładowania przy użyciu klucza lub czytnika kart RFID
· Możliwości zarządzania poborem energii: przełożenie ładowanie, pauza ładowania i ograniczenie prądu ładowania
· Połączenie z systemami w chmurze: Modem GPRS, łącze Ethernet lub Wi-Fi, OCPP 1.5.
Poniżej film,pokazujący jak korzystać ze stacji ładowania EVlink Smart Wallbox:
Poniżej filmu, demonstrujący wnętrze stacji ładowania EVlink Smart Wallbox:
EVlink Parking to stacje ładowania do użytku publicznego. Rozwiązanie sprawdzi się na parkingach biurowych, hotelowych, supermarketów, flotowych, miejskich i wielu innych. Z poziomu wbudowanego interfejsu webowego dostępne są funkcje konfiguracji, takie jak: dostosowanie mocy stacji do posiadanych zasobów, wybór odpowiedniego licznika energii. Diagnostykę stacji ładowania można wykonać przy użyciu sygnalizacji LED lub też zdalnie z poziomu interfejsu web. Tryby ładowania:
· Mode 3 - z gniazdem T2 lub T2 z przesłonami
· Mode 2 - ze standardowym gniazdem (Typ E lub Typ F)
Czytnik kart RFID:
· Dostęp do gniazda możliwy po zbliżeniu karty dostępowej do czytnika
· 10 kart dostarczanych z każdą stacją zaopatrzoną w czytnik
Poniżej filmu,pokazujący jak korzystać ze stacji ładowania EVlink Parking:
Poniżej filmu, demonstrujący wnętrze stacji ładowania EVlink Parking:
EVlink Fast Charge są to stacje ładowania przeznaczone do szybkiego ładowania pojazdu: 80% pojemności akumulatora jest ładowane w mniej niż 2 godziny w zależności od modelu. Stacje EVlink Fast Charge przeznaczone są do zaspokojenia potrzeb związanych z ładowaniem pojazdów elektrycznych w miejscach takich jak: centra handlowe, restauracje, hotele, a także w pracy lub na potrzeby flot pojazdów elektrycznych
Filary
Bibik
Lesisz
Stempniewicz
Prowadzimy dla Was Strefę Porad
Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.