Podziel się wiedzą:d="M-2341.3-404.7h1024v1024h-1024z")
Niezawodne wyłączniki silnikowe firmy Eaton
Niezawodne wyłączniki silnikowe firmy Eaton

W przemysłowej linii technologicznej ochrona silników ma kluczowe znaczenie dla utrzymania produktywności i minimalizacji przestojów pracy.

linia
Wyłączniki silnikowe to gwarancja najwyższej ochrony

Stosowanie wyłączników silnikowych zapewnia ochronę przed przetężeniami prądowymi, czyli zwarciami i przeciążeniami. Charakterystyka czasowo-prądowa wyzwalacza w wyłączniku silnikowym jest dopasowana idealnie do charakteru pracy silnika. Urządzenie nie reaguje na prąd rozruchowy silnika przekraczający nawet od 6 do 10-krotności jego prądu znamionowego, natomiast pozwala na skuteczne wykrywanie nawet niewielkich przeciążeń, zaniku fazy (praca dwufazowa) oraz niezwłocznie chroni przed zwarciami. Po samoczynnym wyłączeniu zabezpieczenia wystarczy dokonać weryfikacji przyczyny zadziałania i urządzenie można ponownie w szybki sposób przywrócić do pracy. Pomaga to zminimalizować przestoje serwisowe i zwiększa bezpieczeństwo pracowników.

Główna zaleta wyłaczników silnikowych

Jedną z najistotniejszych zalet wyłączników silnikowych jest możliwość rozszerzenia ich o dodatkowe funkcje. Przy swoich kompaktowych rozmiarach mogą być rozbudowane o szeroką gamę przydatnych akcesoriów, m.in.:

• styki pomocnicze wskazujące pozycję urządzenia (ON/OFF),
• wskaźniki wyzwolenia (wskazują jego powód – zwarcie/przeciążenie),
• wyzwalacze napięciowe: wzrostowe i podnapięciowe do zdalnego wyłączenia wyłącznika,
• mostki łączeniowe przyspieszające pracę montażowe,
• specjalne rączki serwisowe z możliwością blokady na kłódkę.

Do czego służy wyłącznik silnikowy? Jaka jest jego budowa? Do jakich typów silników i o jakim charakterze można go stosować? W jaki sposób przygotować wyłącznik do pracy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym video:


Krystian Czerkas Product Manager, Eaton



Łączy nas napięcie