Podziel się wiedzą:d="M-2341.3-404.7h1024v1024h-1024z")
Hybrydowy łącznik kondensatorów odpowiedzią na wyzwania w układach kompensacji mocy biernej
Podpis zdjęcia

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku i problemom pojawiającym się w coraz większej ilości układów kompensacji mocy biernej, nasi inżynierowie stworzyli hybrydowy łącznik LH. Łącznik został zaprojektowany na potrzeby kompensacji mocy biernej do załączania kondensatorów jednofazowych i trójfazowych.
linia
Dlaczego łącznik hybrydowy?

Łącznik hybrydowy LH łączy ze sobą unikalne cechy umożliwiające sprawne działanie układów kompensacji mocy biernej, jakich nie posiadają tradycyjne styczniki. Włączanie kondensatorów odbywa się przy zerowym potencjale pomiędzy siecią a kondensatorem. W efekcie prąd początkowy jest równy prądowi znamionowemu. Wpływa to na zmniejszenie zjawiska udaru prądowego oraz chroni przed spadkiem napięcia w sieci spowodowanego dużym prądem początkowym ładowania kondensatorów. Zapewnia dynamiczną kompensację oraz stabilną pracę układu nawet w sieciach, gdy pojawiają się krótkotrwałe zapady napięcia, na które nie są odporne styczniki, w których dochodzi do migotania styków, a w konsekwencji do awarii, czasem nawet pożarów. Łącznik dedykowany jest do załączania kondensatorów energetycznych, które dzięki jego działaniu zyskują znacznie zwiększoną żywotność. Łącznik hybrydowy LH współpracuje z większością regulatorów dostępnych na rynku.

Funkcjonalności urządzenia

Łącznik wykonuje ciągły pomiar napięcia sieci i kondensatora. Załącza kondensator, gdy różnica potencjałów pomiędzy siecią, a kondensatorem wynosi zero. Czas blokady łącznika pomiędzy kolejnymi łączeniami wynosi 100 ms i nie jest on limitowany przez ilość cykli na minutę. Po przekroczeniu limitu łączeń tj. 1 500 000, układ sygnalizujący poinformuje o tym użytkownika.
Do komunikacji i sterowania łącznikiem w nowych modelach został on doposażony w złącze RS – umożliwiając sterowanie większą liczbą członów niż ogranicza to regulator. Dodaje to dodatkową funkcjonalność w wizualizacji pracy całego systemu kompensacji mocy biernej i znacznie skraca czasy reakcji.

Główne zalety i funkcjonalności łącznika LH:
• łączenie kondensatorów jedno i trójfazowych;
• proces łączenia przy zerowym potencjale;
• prąd początkowy równy znamionowemu;
• stabilna praca przy częściowych zapadach napięcia;
• zewnętrzna sygnalizacja stanów pracy;
• wydłużona żywotność kondensatorów;
• prosty montaż i uruchomienie bez potrzeby programowania.