Kotwa śrubowa fischer FAZ II to stalowa kotwa spełniająca najwyższe wymagania. Ciężkie obciążenia są przymocowywane w betonie zarysowanym za pomocą kotwy stalowej. Dzięki dwóm głębokościom kotwienia i łatwemu montażowi, kotwa FAZ II może zapewnić szczególną elastyczność. Sprawdzony klips przenosi obciążenia na podłoże betonowe w bezpieczny sposób, zapewniając maksymalną nośność. Wersja ze stali ocynkowanej służy do mocowania elementów wewnątrz budynków. Kotwa stalowa jest na przykład stosowana do mocowania poręczy i barierek, korytek kablowych i konsoli.
Kotwa śrubowa fischer FBN II to stalowa kotwa do efektywnych kosztowo mocowań w betonie niezarysowanym. Dzięki zastosowaniu długiego gwintu, kotwa śrubowa fischer FBN II może zapewnić szczególną elastyczność. Kotwa śrubowa jest również przeznaczona do montażu z odstępem, montażu wstępnego i przelotowego. Wersja kotwy śrubowej ze stali ocynkowanej przeznaczona jest do mocowania poręczy i barierek, korytek kablowych i konsoli w zastosowaniach wewnętrznych.
Ampułka żywiczna fischer RSB zawiera hybrydową zaprawę na bazie estru winylu bez zawartości styrenu. Ampułka żywiczna jest elementem systemu fischer Superbond do mocowania w betonie zarysowanym i niezarysowanym. Elementy są mocowane za pomocą kotwy prętowej RG M wykonanej ze stali ocynkowanej, stali nierdzewnej i stali odpornej na korozję, a także za pomocą kotwy z gwintem wewnętrznym RG MI. Kotwy prętowe fischer są osadzane z użyciem osadzaka do kotew kompozytowych ruchem obrotowo-wbijającym za pomocą wiertarki z udarem. Ampułka jest rozbijana podczas osadzania i następuje mieszanie i aktywacja zaprawy. Ampułki żywiczne fischer Superbond przeznaczone są do mocowania elementów ciężkich konstrukcji stalowych, ścian izolujących akustycznie lub wysokich regałów.
System FIS VL otrzymał dopuszczenie do stosowania w betonie zarysowanym i w murach, i w tych podłożach uzyskuje wysokie parametry wytrzymałościowe. Zaprawa iniekcyjna, na bazie żywicy winyloestrowej umożliwia kotwienie w otworach wypełnionych wodą (tylko w przypadku kartuszy 410 ml), co pozwala na szybki postęp prac. Temperatura po związaniu zaprawy iniekcyjnej FIS VL powinna być w zakresie od -40 °C do +120 °C, a zatem w przypadku nawet dość dużych temperatur, zaprawa ma wysoki poziom nośności. Wersja zaprawy FIS VL HIGH SPEED posiada znacząco krótszy czas wiązania niż FIS VL, dlatego możliwy jest szybki postęp prac, także w przypadku niskich tempertatur. System kotwienia FIS P to ekonomiczne rozwiązanie do kotwienia w murach. Wersja zaprawy FIS P 300 T przeznaczona jest od stsosowania przy użyciu stabilnych, standardowych pistoletów iniekcyjnych do silikonu. Nie jest wymagany żaden specjalistyczny sprzęt, dzięki temu można ograniczyć koszty.
Podstawą udanego wiercenia jest dobrze dobrana wiertarka – zobacz jakie narzędzie powinieneś mieć: https://laczynasnapiecie.pl/blog/jaka-wiertarka-do-domu-i-nie-tylko.