Podziel się wiedzą:d="M-2341.3-404.7h1024v1024h-1024z")
Dlaczego warto postawić na elektryczne systemy grzejne?

Elektryczne systemy grzewcze zagościły na naszym rynku na początku lat 90-tych. Obecnie rozwiązania te stosowane są powszechnie, a liczba zwolenników tego typu ogrzewania stale rośnie. Przyczynia się do tego szybki rozwój energooszczędnego budownictwa jednorodzinnego, często na terenach pozbawionych uzbrojenia w gaz ziemny. W tym przypadku porównanie kosztów ogrzewania elektrycznego (inwestycja i eksploatacja) z ogrzewaniem olejowym lub na gaz propan-butan, zawsze przemawia na korzyść tego pierwszego. Budynki niskoenergetyczne lub pasywne wymagają niewiele energii do celów grzewczych i dlatego idealnie pasuje do nich ogrzewanie elektryczne, w szczególności zasilane z instalacji fotowoltaicznej. Innym popularnym miejscem, w którym doskonale sprawdzi się ogrzewanie elektryczne, są domy letniskowe, w których domownicy przebywają tylko sporadycznie. Grzejniki elektryczne i maty grzejne zamontowane w takim domu doskonale spełnią swoją funkcję, gdy zajdzie potrzeba jego ogrzania, dodatkowo zabezpieczając przed zamarznięciem wody w instalacji centralnego ogrzewania poza sezonem.

Kolejna bardzo ważna przyczyna popularności ogrzewania elektrycznego to bezpieczeństwo użytkowników. Składa się na nie:

• brak zagrożenia wybuchem gazu;
• brak zagrożenia zaczadzeniem;
• nie występuje zagrożenie zalania mieszkania;
• nie występuje gromadzenie materiałów łatwopalnych (systemy olejowe);

linia
Grzejniki elektryczne Ensto – sprawdzone w Finlandii!

ENSTO to firma o fińskich korzeniach, od kilkudziesięciu lat istniejąca na rynku elektroinstalacyjnym i specjalizująca się m.in. w elektrycznych systemach grzewczych. Popularność ogrzewania elektrycznego na wymagających rynkach skandynawskich sprawia, że oferowane przez ENSTO grzejniki łączą w sobie najwyższej jakości materiały oraz elementy sterujące. Odpowiednia konstrukcja elementu grzejnego sprawia, że 100% dostarczonej energii elektrycznej przetwarzane jest w ciepło. Aluminiowy radiator o dużej powierzchni, nabudowany na elemencie grzejnym, zapewnia szybkie i efektywne przekazanie wytworzonego ciepła do ogrzewanego pomieszczenia. Z kolei duża powierzchnia radiatora obniża temperaturę na jego powierzchni, a tym samym na obudowie grzejnika. W praktyce temperatura obudowy nigdy nie przekracza +70°C, co jest gwarancją bezpieczeństwa dla użytkowników. Ponadto każdy grzejnik wyposażony jest w zabezpieczenie przed przegrzaniem, które wyłącza urządzenie w przypadku nadmiernego wzrostu temperatury w jego wnętrzu.

Grzejnik elektryczny Ensto
Podpis zdjęciaGrzejnik elektryczny Ensto

Grzejniki Ensto Beta z termostatem elektronicznym – niezawodność i precyzja

Grzejniki Beta mogą być stosowane w pomieszczeniach suchych (IP21) i wilgotnych (IP24). Zamontować można je na ścianie lub też postawić w wygodnym dla nas miejscu po zamontowaniu specjalnych nóżek (opcja dotyczy grzejników z wtyczką). Grzejniki wykonane są w II klasie izolacji, co eliminuje konieczność stosowania przewodu ochronnego. Konwektory wyposażone są w inteligentne termostaty (6 - 30 °C), które mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą aplikacji Ensto Heat Control (Android i iOS) i spełniają wymagania normy EcoDesign. Moc grzejna wynosi od 250 do 2000 W, pozwalając na dostosowanie systemu ogrzewania do praktycznie każdego pomieszczenia.

Inteligentne termostaty z aplikacją mobilną - najwyższy czas na wygodne sterowanie!

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem elektrycznym zapewnia utrzymanie komfortu termicznego w domu. Zarówno grzejniki konwektorowe Beta BT, jak i termostaty do ogrzewania podłogowego Ensto, wyposażone są w inteligentny sterownik i moduł Bluetooth, dzięki którym można ustawiać temperaturę przy użyciu urządzenia mobilnego i aplikacji Ensto Heat Control. Funkcje aplikacji obejmują programowanie temperatury i czasu grzania w trybie tygodniowym, a także możliwość śledzenia zużycia energii. Dzięki temu zarządzanie systemem ogrzewania elektrycznego w domu jest wygodne, łatwe i intuicyjne.

Podpis zdjęciaAplikacja Ensto Heat Control

Łączy nas napięcie