Rozłącznik 5TL1 posiada unikalny mechanizm zatrzaskowy na szynie TH, który umożliwia łatwy i szybki montaż i demontaż urządzenia bez konieczności stosowania narzędzi.
Rozłącznik izolacyjny 5TL1 można łatwo rozbudować o styki pomocnicze i napędy zdalne.
Konstrukcje 5TL1 wyróżnia solidność gwarantująca niezawodność działania.
Tak, w wersji rozdzielnika izolacyjnego 5TE2 można zastosować oba rodzaje wyzwalaczy, czyli wyzwalacze wzrostowe i zanikowe.
W przypadku rozłączników izolacyjnych serii 5TL1 istnieje możliwość podłączenia przewodów o przekroju do 50mm2 w zależności od prądu znamionowego rozłącznika.
Rozłączniki izolacyjne 5TL1 występują w konfiguracji 1-, 2-, 3- i 4-biegunowej i w zależności od wersji obsługują prąd znamionowy o wartości od 32A do 125A .
Rozłącznik izolacyjny 5TE2 jest elementem apartury modułowej Siemens Sentron i można go połączyć z innymi produktami serii, takimi jak: wyłączniki nadprądowe 5SL 5SY, wyłączniki różnicowoprądowe 5SV, wyzwalacze 5ST i styki pomocnicze 5ST.
5TE2 ma szerokie spektrum zastosowań. Pasują do niego takie akcesoria jak styki pomocnicze, blokady dźwigni, osłony zacisków z możliwością plombowania, napędy obrotowe do montażu na elewacji rozdzielnicy 5ST3061, czy też napędy zdalne do sterowania rozłącznikiem 5ST3054.
Rozłączniki 5TE2 można zastosować między innymi w zakładach przemysłowych, obiektach komercyjnych, instalacjach fotowoltaicznych oraz w sterowaniu maszynami.