Rozłączniki SENTRON 3LD
Bezpieczeństwo na które Cię stać
Rozłączniki serwisowe i awaryjne SENTRON 3LD
Montaż tablicowy,
modułowy, na płycie,
i w oddzielnej obudowie.
Rozłączniki SENTRON 3LD to urządzenia o obciążalności do 250 A w wykonaniu 3 biegunowym występujące w wersji z dodatkowym biegunem N oraz w wersji służącej do rozłączania napięcia stałego.
Produkty z oferty SENTRON 3LD
Rozłączniki 3LD3 do 63 A
Trzy sposoby montażu: tablicowy, na płycie montażowej oraz modułowy. Dwa rodzaje pokręteł: piórkowe i obrotowe, oraz ich dwa kolory: czarny i żółto czerwony. Wszystko to sprawia, że seria rozłączników SENTRON 3LD3 znakomicie nada się do prostych aplikacji. Rozłączniki mają zdefiniowane parametry elektryczne dla różnych zastosować, występują w wersjach 3 biegunowych oraz 3+N, dodatkowo mogą być rozbudowane o blok styków pomocniczych.
Rozłączniki 3LD2 do 250 A
Wersja ta dostępna jest dodatkowo w wersji zabudowanej w obudowie z tworzywa. Warto zaznaczyć, że w przypadku obudów, dostępne są ekranowane wersje które ułatwiają spełnienie wymagań dotyczących kompatybilności elektromagnetycznej. Dodatkowo dostępne są wersje dedykowane do rozłączania napięć stałych o wartości do 800 V. Wersje DC dostępne są w wykonaniu modułowym lub w obudowie.
Akcesoria
Styki pomocnicze, dodatkowe bloki N i PE, osłony zacisków, napędy i wałki. Wszystko to pozwala na dostosowanie rozłącznika do wymagań konkretnej aplikacji.
Inne produkty o podobnym przeznaczeniu
Rozłączniki bezpiecznikowe skrzynkowe 3NP
Rozłączniki bezpiecznikowe skrzynkowe dostępne w wielkościach do 630 A, w wykonaniu standardowym (3NP1) i o podwyższonych wymaganiach technicznych (3NP5). Wykonanie standardowe dostępne w wersji 1, 3 i 4 biegunowej. Na szczególną uwagę zasługują wąskie rozłączniki NH000 do 125 A które pozwalają znacznie zredukować miejsce potrzebne do ich instalacji w stosunku do standardowej wersji.
Rozłączniki izolacyjne 3KD
Przeznaczone do rozłączania napięcia przemiennego i stałego. Dostępne w wersjach 3, 4 i 6 biegunowych. O prądzie znamionowym do 2000 A i możliwości rozłączania napięć do 1200 V DC. Montaż rozłączników możliwy jest na płycie montażowej. Napęd obrotowy w zależności od wersji może być zabudowany od frontu oraz z lewej lub z prawej strony.
Rozłączniki kompaktowe 3VA1
Zbudowane na bazie wyłączników kompaktowych serii 3VA1, dostępne w wersjach 3 i 4 biegunowych. Rozłączniki kompaktowe 3VA1 mogą być wyposażone w szereg akcesoriów dodatkowych. Warto zaznaczyć, że nie tylko wyłączniki kompaktowe 3VA1 mają swój odpowiednik w postaci rozłącznika. Dla dużych prądów, dostępne są rozłączniki zbudowane na bazie wyłączników powietrznych o obciążalności do 6300 A.
Cechy produktów
Izolowanie od napięcia
Nasze urządzenia nadają się do realizacji funkcji odłączenia (izolowania) od napięcia zgodnie z wymaganiami PN-EN 60204-1. Spełniają wymagania IEC 60947-3 oraz mają zdefiniowane parametry dla AC-23B.
Kolor pokrętła
W zależności od funkcji, urządzenie może być wyposażone w pokrętło o kolorze czarnym lub czerwonym na żółtym tle.
Kompatybilność elektromagnetyczna
Rozłączniki przy napędzie zasilanym z przekształtnika częstotliwości? To nie problem. Specjalna wersja rozłącznika w obudowie pozwala na zachowanie ciągłości ekranu. Dzięki temu zakłócenia nie są wprowadzane do otoczenia.
Kompletność oferty
Oferta rozłączników to nie tylko urządzenia serii 3LD. W ofercie znajdują się również inne urządzenia, dzięki czemu jesteśmy w stanie spełnić wszystkie wymagania.
Izolowanie od napięcia
Kolor pokrętła
Kompatybilność elektromagnetyczna
Kompletność oferty
Zobacz, jakie pytania mieli inni użytkownicy
Wszystko zależy od funkcji realizowanej przez urządzenie. Pokrętło koloru czerwonego na żółtym tle służy do realizacji funkcji wyłączenia awaryjnego, funkcja ta ma na celu wyłączenie zasilania. Kolor czarny jest częściej stosowany. Pokrętło w tym kolorze będzie zastosowane w przypadku funkcji odłączenia (izolowania) od napięcia. Więcej szczegółów można znaleźć m.in. w PN-EN 60204-1.
Przewód N może lecz nie musi być rozłączany. Wszystko zależy od rodzaju sieci. Dla sieci TN-C przewód ten (PEN) będzie pełnił dodatkowo funkcję ochronną. Dlatego, przy wyborze urządzenia, należy zweryfikować dokładnie do jakiej sieci urządzenie to ma być dedykowane.
Funkcja odłączenia (izolowania) od zasilania powinna być zrealizowana w oparciu o wytyczne PN-EN 60204-1. Aparaty należy dobrać pod kategorię użytkowania AC-23B. Urządzenia służące do izolowania powinny być zainstalowane przy każdym doprowadzeniu energii do maszyny oraz przy każdym źródle zasilania zainstalowanym na maszynie.
To czy rozdzielnica może być otwarta pod napięciem zależy od poziomu IP wewnątrz rozdzielnicy. Dla poziomu minimum IP 2X lub IP XX B dopuszcza się możliwość otwarcia obudowy pod napięciem. W zależności od wyboru urządzenia, dostępne są napędy w których możliwe jest otwarcie drzwi przy załączonym rozłączniku.
Dla bezpiecznej, sprawnej dystrybucji energii