Wysokiej jakości spiralny przewód samochodowy, zakończony wtyczkami 15-pinowymi, stosowany do połączenia instalacji elektrycznej 24V pomiędzy ciągnikiem, a naczepą lub przyczepą o dużej ładowności. Zapewnia stałe połączenie gwarantując realizację wszystkich funkcji oświetleniowych oraz funkcji dodatkowych takich jak mechanizm podnoszenia osi, czujnik zużycia klocków hamulcowych, czy wskaźnik hamulca hydraulicznego.
Dzięki spiralnej konstrukcji rozciąga się podczas użytkowania, aż do 4 metrów, zapobiegając ciągnięciu zbyt długiego przewodu po podłożu. Wykonanie ze specjalnego termoplastycznego poliuretanu PUR pozwala na stosowanie kabla w najbardziej ekstremalnych warunkach.
Złącze 15-pinowe to nowoczesny system stosowany przez wielu renomowanych producentów pojazdów ciężarowych w ramach oryginalnego wyposażenia fabrycznego. Coraz bardziej wypiera starsze generacje złączy 7-pinowych typu N i S. Produkt spełnia wymagania aplikacji ADR dotyczących przewozów towarów niebezpiecznych.
Przewody spiralne to produkty poddawane specjalnemu procesowi nadającemu im kształt i właściwości sprężyny, która pracuje w pewnym zakresie odległości zachowując swój kształt nawet po wielu tysiącach cykli rozciągania. Przewody tego typu służą do połączenia odbiorników, których odległości zmieniają się w czasie pracy, a z wielu powodów ważne jest, aby przewód nie zwisał luźno, co naraziłoby go na uszkodzenia lub przeszkadzałoby we właściwej pracy.
Zastosowanie niezawodnej konstrukcji QLY-s pozwala użytkować przewód w najbardziej ekstremalnych warunkach. Powłoka poliuretanowa PUR to specjalna, elastyczna mieszanka cechująca się wyjątkową odpornością, która zapobiega działaniu szkodliwych warunków atmosferycznych, niskich i wysokich temperatur, uszkodzeniom mechanicznym, a także zapewnia niewrażliwość na szereg substancji, np. benzyny, olejów, chemikaliów i substancji smarnych.
Przewożenie materiałów niebezpiecznych (np. łatwopalnych) w transporcie drogowym uwarunkowane jest odpowiednimi przepisami. Określa je ADR, czyli międzynarodowa konwencja dotycząca przewozu towarów niebezpiecznych. Umowa ADR szczegółowo opisuje zasady przewożenia materiałów niebezpiecznych, wskazując warunki, na jakich ma się to odbywać oraz zawiera przepisy dotyczące opakowań, zabezpieczeń ładunków i oznakowań substancji niebezpiecznych.
W Polsce przewóz materiałów niebezpiecznych dozwolony jest wyłącznie przez wykwalifikowane osoby, które spełniają wymagania ustawy o transporcie i ruchu drogowym oraz ukończyły kurs ADR zakończony egzaminem. W transporcie drogowym w krajach objętych umową ADR pojazdy przewożące substancje niebezpieczne powinny posiadać odpowiednie wyposażenie oraz być oznakowane znormalizowanymi tablicami ADR.
Prezentowany artykuł został wyprodukowany w całości w Polsce. W procesie produkcyjnym użyto najwyższej jakości materiałów, a finalny produkt został poddany wymagającej kontroli jakościowej. Poziom wykonania jest bezkonkurencyjny w stosunku do towarów sprowadzanych z Chin, czy Tajwanu.