Wysokiej jakości przewód koncentryczny Triset dedykowany zarówno do instalacji indywidualnych, jak i zbiorczych. Z powodzeniem może być stosowany w instalacjach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, radia FM/DAB oraz systemach multiswitchowych (telewizja naziemna DVB-T oraz satelitarna DVB-S/S2). Dzięki podwójnemu ekranowi gwarantuje wysoki poziom ekranowania, a co za tym idzie bardzo dobrze chroni sygnał użyteczny przed wpływem zakłóceń zewnętrznych. Spełnia normę EN50117 i jest zgodny ze standardem klasy A w całym paśmie transmisyjnym w przedziale częstotliwości 5-3000MHz. Przewód został wyposażony w specjalne żelowe wypełnienie oraz solidną powłokę zewnętrzną (płaszcz polietylenowy PE), dzięki czemu można go stosować bezpośrednio w ziemi, w kanalizacji kablowej lub na powietrzu.
Cechy wyróżniające:
Charakterystyka:
TRISET 113-PE to wysokiej jakości, podwójnie ekranowany kabel koncentryczny typu RG6 posiadający żyłę wewnętrzną wykonaną z drutu miedzianego o średnicy 1,13 mm, co sprawia, że posiada bardzo dobre parametry tłumiennościowe. Rdzeń ten nie ulega korozji, a przewód nie jest sztywny.
Dzięki wysokiej jakości wykonania oraz dobrym parametrom elektrycznym przewód E1017 cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wielu instalatorów. Optymalnie dobrana elastyczność płaszcza pozwala na łatwe układanie przewodu zarówno w szachtach kablowych, jak i puszkach instalacyjnych, czy skrzynkach montażowych. Kabel został wykonany z zachowaniem ostrych rygorów jakościowych, z małymi dopuszczalnymi odchyłkami od parametrów nominalnych.
Budowa przewodu:
Specyfikacja:
Klasa A
Według normy EN50117 przewody koncentryczne, w zależności od skuteczności ekranowania, dzielimy na klasy: C, B, A, A+, A++.
Triset 113 posiada bardzo wysoką skuteczność ekranowania. Spełnia wymagania klasy A w pełnym zakresie, a także klasy A+ w większości zakresu.
Normy i certyfikaty:
Ekranowanie przewodu w przedziale częstotliwości 30-3000 MHz
Skuteczność ekranowania [dB] - jest jednym z najważniejszych parametrów i opisuje własności transmisyjne kabli. Podlega ona pomiarom oraz jest odnoszona do wymagań ujętych w standardach. Współczynnik ekranowania definiuje o ile sygnał wychodzący na zewnątrz kabla koncentrycznego, zostanie osłabiony w porównaniu z poziomem sygnału w kablu i odwrotnie.
Impedancja sprzężeniowa przewodu w przedziale częstotliwości 5-30 MHz
Impedancja sprzężeniowa [m?/m] - jedna z miar skuteczności ekranowania kabla. Charakteryzuje przenikanie energii elektromagnetycznej przez ekran i mierzona jest zwykle w przedziale częstotliwości 5-30 MHz.
Tłumienie kabla w przedziale częstotliwości 5-2400 MHz
Tłumienie kabla [dB/100m] - określa jakość przewodu pod względem osłabienia przesyłanego sygnału wraz ze wzrostem odległości. Każdy sygnał traci na wartości i jest tłumiony przez medium je przesyłające. Wartość tłumienności przewodów koncentrycznych podawana jest zwykle na 100 m. Koncentryki wyższej jakości będą charakteryzowały się niższym tłumieniem i przez to zachowają odpowiednią jakość sygnału aż do urządzenia odbiorczego.
Tłumienność odbić kabla w przedziale częstotliwości 5-2400 MHz
Tłumienność odbić [dB] - parametr ten uwzględnia niedopasowanie impedancyjne i niejednorodności toru. Straty odbiciowe mówią, ile razy sygnał na wejściu do toru jest większy od sygnału odbitego od wejścia i niejednorodności toru.