Panele słoneczne polikrystaliczne charakteryzujące się wysoką skutecznością, wydajnością oraz sprawnością energetyczną. Konstrukcja modułu umożliwia pracę w gorszych warunkach oświetleniowych, np. rano, wieczorem lub przy rozproszonym świetle.
Prezentowany moduł z powodzeniem można stosować w prostych układach zasilających składających się z regulatora, panelu i akumulatora. Układ taki jest dedykowany do zasilania akumulatorów oraz odbiorników niewielkiej mocy np. lamp ogrodowych, oświetlenia LED, laptopów itd. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu w ciągu dnia doładujemy baterie, a zgromadzoną energię wykorzystamy w nocy.
Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne składają się z ogniw wyprodukowanych z polikrystalicznego krzemu. Jest to krzem, który wykrystalizował z wielu monokryształów. Ze względu na technologię ich wytwarzania ogniwa te zawsze mają kształt prostokąta lub kwadratu i są barwy niebieskiej. Ich temperaturowy współczynnik mocy jest niższy od tego jakim charakteryzują się moduły monokrystaliczne, jednak jest to ich zaletą.
Ogniwa polikrystaliczne lepiej działają przy świetle rozproszonym. Takie warunki przez większość roku występują w polskim klimacie (przy zachmurzonym niebie chmury działają jak filtr i rozpraszają światło). Z tego względu panele polikrystaliczne są polecane do użytkowania w polskich warunkach klimatycznych.
Przedstawiona obok tabela prezentuje czas potrzebny do naładowania akumulatorów w zależności od mocy układu fotowoltaicznego. Dokupując regulator solarny oraz akumulator mogą Państwo stworzyć prosty układ ładujący. Panel solarny 180W bez problemu naładuje akumulator o pojemności 100Ah w około 15 godzin.