Systemowe obudowy stojące HXS z serii SOLID GSX dostępne w czterech standardowych szerokościach (300mm, 550 mm, 800 mm, 1050 mm) i głębokości 300 mm (obudowy o wysokości 1850 mm), 400 mm (obudowy o wysokości 2000 mm). Obudowy posiadają możliwość wyposażenia w płyty montażowe, wkłady montażowe z aparaturą oraz w system dystrybucji zasilania oparty na szynach prądowych. Dzięki dedykowanym otworom montażowym oraz osłabieniom w ścianach bocznych możliwe jest łączenie obudów w zestawy i przeprowadzanie okablowania lub mostów szynowych pomiędzy sekcjami. Obudowy można przymocować do ściany wykorzystując dedykowane otwory w tylnej części obudowy lub przeznaczone do tego celu uchwyty. Możliwe jest również przymocowanie obudów do podłogi dzięki otworom montażowym w cokołach.
Parametry techniczne
Numer katalogowy:
Indywidualny numer indentyfikacyjny nadany przez producenta.
001327508
Symbol artykułu:
Typ produktu określony przez producenta.
HXS400 2-13
Klasa ochronności:
I klasa ochronności ⏚ - Wszystkie elektrycznie przewodzące części obudowy są połączone z systemem ochronnm stałej instalacji uziemienia.
I
Stopień ochrony IP:
Stopień ochrony przed dostępem do części niebezpiecznych i przed wnikaniem obcych ciał stałych i/lub przed wnikaniem wody określony zgodnie z normą EN 60529.
IP65
Odporność mechaniczna IK:
Stopień ochrony przed uderzeniami mechanicznymi.
IK10
Wysokość obudowy [mm]:
Wysokość zewnętrzna obudowy podana w milimetrach.
2000 (2100 z cokołem)
Szerokość obudowy [mm]:
Szerokość zewnętrzna obudowy podana w milimetrach.
550
Głębokość obudowy [mm]:
Głębokość zewnętrzna obudowy podana w milimetrach.
400
Zakres temperatur pracy [°C]:
-5 do 40
Zastosowanie:
Obudowy w wykonaniu standardowym przeznaczone są do stosowaniu wewnątrz pomieszczeń.
Obudowy wnętrzowe
Kolor:
RAL 7035
Płyta montażowa w komplecie:
Nie
Cokół w komplecie:
Nie
Zgodność z dyrektywą:
Dyrektywa UE ograniczająca stosowanie materiałów niebezpiecznych.
RoHs
Produkt systemowy:
Obudowy HXS można wyposażyć w elementy wyposażenia z systemu SOLID GSX takie jak, dodatkowe wsporniki boczne, dedykowane płyty montażowe, szyny TH35, maskownice i inne.
SOLID GSX
Zdjęcie produktu
Zalety produktu
Obudowy wykonane z najwyższej jakości blachy stalowej, dostępne w wersji z płytą montażową PM-G lub puste do swobodnego wyposażenia w elementy systemu SOLID GSX.
Wysoka jakość uszczelki poliuretanowej dzięki zastosowaniu najnowszej technologii wylewania uszczelek.
Trójpunktowy system zamknięcia drzwi z mechanizmem zębatym i dźwignią. W celu ochrony przed nieautoryzowanym dostępem istnieje możliwość wyposażenia we wkładkę systemową bądź patentową.
Obudowy sandardowo wyposażone są od góry w przepusty membranowe, a od dołu w podwójne przepusty aluminiowe. Istnieje możliwość zamiany przepustów góra/dół lub wymiana na inny typ z oferty ETI.
Odkręcana ściana tylna z uszczelką poliuretanową zapewnia zachowanie szczelności obudowy oraz ułatwia montaż okablowania i aparatury.
Osłabienia w ścianach bocznych pozwalają na przeprowadzenie przewodów oraz mostów szynowych przy łączeniu obudów w zestawy.
Czteroelementowy cokół z belką do mocowania przewodów, cokoły można ze sobą skręcać i łączyć w celu uzyskania wymaganej wysokości.
Możliwość podziału wkładu w pionie i poziomie. Elementy podziałowe EP-W oraz belki podziałowe BL-WP dają pełną swobodę podczas konfiguracji wkładów montażowych.
Wyjmowane wkłady montażowe umożliwiają prosty montaż i demontaż całych wkładów z aparaturą i okablowaniem w obudowach.
W ofercie znajdują się osłony pełne, osłony uniwersalne z wypełnieniem z tworzywa, osłony z wycięciem pod aparaturę modułową 45 mm, oraz osłony dedykowane pod aparaturę produkcji ETI. Do osłon pod aparaturę produkcji ETI przewidziano dedykowane płyty montażowe.
Zobacz możliwości systemu SOLID GSX
Typoszereg i sposób oznaczania obudów HXS
Przykład konfiguracji HXS300 2-12 PH1 z wkładem montażowym pod aparaturę modułową, wyłącznik/rozłącznik EB2/ED2 125, 160, 250A oraz pod rozłączniki KVL NH00.
SOLID GSX - różne obudowy, wspólne akcesoria
ETIsON Curves
Fukcjonalności programu:
generowanie i wykreślanie charakterystyk t/I urządzeń zabezpieczających
regulowanie i testowanie nastaw zabezpieczeń, badanie wpływu zmiany kształtu krzywej zabezpieczeń
analizowanie selektywności między urządzeniami zabezpieczającymi
symulowanie reakcji obciążenia lub zwarcia urządzeń zabezpieczających
definiowanie punktów pracy i warunków granicznych z rzeczywistych aplikacji