DANE TECHNICZNE:
Dane wejściowe (DC):
Dane wyjściowe (AC):
Wydajność:
Dane mechaniczne:
Pozostałe:
System IP oznacza stopień ochrony zapewnianej przez obudowy przed dostępem do części niebezpiecznych, wnikaniem obcych ciał stałych, wnikaniem wody oraz system podawania dodatkowych informacji związanych z taką ochroną.
Jednofazowy mikroinwerter zaprojektowany do jednoczesnej pracy z maksymalnie 4 panelami fotowoltaicznymi. Charakteryzuje się wyjątkowo szerokim zakresem napięcia wejściowego prądu stałego (16-60 V) i niskim napięciem rozruchowym (tylko 22 V). Dzięki niezależnej pracy każdego modułu instalacja solarna osiąga najwyższą możliwą sprawność. Instalację można rozbudowywać w sposób modułowy, dokładając kolejne panele PV wyposażone w mikroinwertery. Cechą charakterystyczną jest możliwość instalowania urządzenia bezpośrednio pod panelami PV. Produkt posiada wyjątkowo lekką konstrukcję - wraz z przewodami DC i AC waży zaledwie 3,75 kg.
Monitoring instalacji on-line
Każdy z mikroinwerterów Hoymiles może zostać połączony z serwerem WWW na którym w czasie rzeczywistym można monitorować stan instalacji PV. Dostęp można uzyskać z poziomu przeglądarki internetowej lub instalując darmową aplikację na smartfonie.
Szczelność IP67 (EN60529)
System IP oznacza stopień ochrony zapewnianej przez obudowy przed dostępem do części niebezpiecznych, wnikaniem obcych ciał stałych, wnikaniem wody oraz system podawania dodatkowych informacji związanych z taką ochroną.
Prezentowany produkt posiada następujące właściwości:
Symbol - Opis
A - Złącze AC (męskie)
B - Złącze AC (żeńskie)
C - Złącza DC
Mikroinwertery - przyszłość instalacji PV
Mikroinwertery stanowią obecnie najbardziej efektywne rozwiązanie dla małych i średnich instalacji fotowoltaicznych (nawet do 1 MWp). Ze względu na swoją kompaktową budowę oraz najnowsze rozwiązania technologiczne, wpływają na pracę całej instalacji fotowoltaicznej umożliwiając uzyskanie lepszych od 10% do 30% uzysków z instalacji fotowoltaicznej w porównaniu z instalacjami opartymi o tradycyjne inwertery łańcuchowe.
W instalacjach fotowoltaicznych opartych o mikroinwertery występuje napięcie DC o maksymalnej wartości 60V. W tych opartych na inwerterach łańcuchowych mamy napięcie DC, które może wynieść 1000V lub 1500V, co z kolei może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami w przypadku wybuchu potencjalnych pożarów.
Każde zacienienie modułów fotowoltaicznych (poprzez zabrudzenia, liście, chmury) powoduje spadek ich wydajności i efektywności, a co za tym idzie stratę potencjalnych uzysków z całej instalacji. Praca mikroinwerterów polega na tym, iż zaczynają pracować wcześniej po wystąpieniu zacienienia, ale również wyłączają poszczególne niepracujące moduły, tak, aby pozostała część instalacji mogła pracować na 100% swoich możliwości. Taka charakterystyka powoduje, iż cała instalacja może pracować od 10% do 30% bardziej efektywnie niż instalacje oparte o inwertery łańcuchowe.
W przypadku instalacji opartych o mikroinwertery ich rozbudowa nie stanowi żadnego problemu. Nie musimy myśleć o przewymiarowaniu inwertera łańcuchowego na wstępnym etapie inwestycji, czy też zakupie drugiego, drogiego urządzenia. Po podjęciu decyzji o rozbudowie po prostu dopinamy kolejne mikroinwertery i moduły (całość pracuje na zasadzie plug-in). Nie stanowi również problemu podłączenie różnych rodzajów modułów w ramach jednej instalacji – do każdego z mikrofinwerterów możemy podłączać różne rodzaje modułów.
W odróżnieniu od instalacji fotowoltaicznych opartych o inwertery łańcuchowe, instalacje oparte o mikroinwertery przedstawiają pełen obraz pracy całej instalacji, łącznie z informacją jak pracuje każdy z modułów. Umożliwia to przede wszystkim na zbieranie pełnych danych jak instalacja pracuje, ale również pozwala na szybkie zdiagnozowanie ewentualnej nieprawidłowości, a co za tym idzie szybkie jej wyeliminowanie.
Instalacje fotowoltaiczne oparte o mikroinwertery wcale nie muszą być droższe od tych z tradycyjnymi inwerterami. Jeżeli weźmiemy jeszcze pod uwagę, ich większą efektywność i wydajność to tym bardziej lepiej zdecydować się na nowocześniejszy system fotowoltaiczny. Rynek w Polsce dopiero wprowadza te rozwiązania, ale są kraje (USA, Francja, Wielka Brytania), gdzie instalacje oparte o mikroinwertery stanowią większość małych i średnich instalacji fotowoltaicznych
Najważniejsze zalety: