HEŁM OCHRONNY ELEKTROIZOLACYJNY „SECRA” H058S ZE ZINTEGROWANĄ OSŁONĄ TWARZY ARC-W1
Hełm wykonany z ABS, wyposażony dodatkowo w osłonę twarzy z wizjerem wykonanym z poliwęglanu o grubości 1,5mm. Osłona zapewnia ochronę twarzy przed zagrożeniami spowodowanymi działaniem łuku elektrycznego. Hełm posiada regulację skokową obwodu głowy co 3mm w zakresie od 53cm do 63cm i dwupozycyjną regulację wysokości noszenia. Hełm stanowi ochronę przed porażeniem elektrycznym: Ochrona przed porażeniem elektrycznym - klasa 0 (zgodnie z EN 50365:2002) i klasa E (zgodnie z ANSI/ISEA Z89.1:2014) do 20kV Dostępny w kolorach: białym, żółtym, czerwonym lub innym na życzenie klienta.
ZASTOSOWANIE
Hełm przeznaczony jest do ochrony głowy przed udarem mechanicznym oraz głowy i oczu przed zagrożeniami elektrycznymi występującymi podczas prac pod napięciem oraz pracach na wysokości. Hełm jest odporny na odkształcenia boczne i odpryski stopionego metalu. Osłona twarzy chroni wzrok przed skutkami promieniowania UV, rozbryzgami cieczy oraz stopionym metalem i gorącymi ciałami stałymi a także przed zagrożeniami spowodowanymi działaniem łuku elektrycznego (klasa 1 / box test), które mogą wystąpić podczas prac pod napięciem oraz przy wykonywaniu czynności przełączeniowych. Osłona jest również odporna na uderzenia cząstek o średniej energii. Wizjer osłony posiada powłokę wewnętrzną chroniącą przed zamgleniem i zewnętrzną odporną na zarysowania i na uszkodzenia przez drobne cząstki. Wizjer posiada współczynnik przepuszczania światła VLT >75% (klasa 0)
PRZECHOWYWANIE I KONSERWACJA
Hełm przechowywać i przewozić w oddzielnym worku transportowym. Umieszczać z dala od źródeł ciepła. Chronić przed uszkodzeniem mechanicznym i przed działaniem światła słonecznego (UV). Nie umieszczać hełmu bezpośrednio przy oknach pomieszczeń lub szybach samochodów. Hełm powinien być czyszczony po każdorazowym użyciu. Zabrudzenia usuwać wodą z dodatkiem mydła a następnie wysuszyć. Nie stosować rozpuszczalników. Potnik przy silnym zużyciu wymienić na nowy.
SPRAWDZENIE I KONTROLA OKRESOWA
Przed każdym rozpoczęciem pracy należy dokonać oględzin. Oględziny obejmują sprawdzenie:
-braku widocznych uszkodzeń skorupy hełmu
-braku widocznych uszkodzeń osłony
-poprawności działania regulacji obwodu głowy
-poprawności działania zamocowania paska podbródkowego o
-okresu użytkowania
Hełm uszkodzony (mechaniczne uszkodzenia skorupy, osłony bądź wadliwe działanie regulacji obwodu głowy czy zamocowania paska podbródkowego) lub zabrudzony nie może być użyty w pracach pod napięciem. W przypadku zawilgocenia hełm należy dokładnie osuszyć przed użyciem. Zwrócić uwagę na okres użytkowania hełmu, który wynosi 60 miesięcy od daty produkcji. Po tym okresie hełm należy wycofać z użytkowania i poddać utylizacji