GACIA Wyłącznik nadprądowy SB6L B 1P 10A 6kA AC

Cena:
29 szt.
Wysyłka w 48h
Wyłącznik instalacyjny SB6L
Wyłącznik nadmiarowo-prądowy, wyłącznik instalacyjny typu DS nazywany też potocznie eską – to element instalacji elektrycznej, którego zadaniem jest przerwanie ciągłości obwodu, gdy prąd płynący w tym obwodzie przekroczy wartość bezpieczną dla tego obwodu. Wyłączniki te przeznaczone są do sterowania i zabezpieczeń przed skutkami przetężeń (przeciążeń i zwarć) obwodów odbiorczych instalacji oraz urządzeń elektrycznych w gospodarstwach domowych i innych.Wyłączniki instalacyjne SB6L stosuje się do ochrony przed przeciążeniem oraz przepięciem obwodów elektrycznych działających pod napięciem 240/415 V 50/60 Hz i prądzie znamionowym w zakresie 6A do 63A.Wyłączniki instalacyjne SB6L mogą być również używane sporadycznie jako wyłącznik główny obwodu.Wykonanie zgodnie z normą IEC/EN 60898-1. Celem poprawy bezpieczeństwa użytkowania wyposażony w czytelny wskaźnik zadziałania.Wyłącznik instalacyjny SB6L może być montowany wyłącznie przez osoby uprawione.Przed montażem należy odłączyć zasilanie.Wyłącznik instalacyjny SB6L zapewnia bezpieczny i łatwy montaż na szynie TH35 za pomocą plastikowych klipsów.
Do czego służą wyłączniki nadprądowe?
Omawiając temat wyłączników nadprądowych warto zauważyć, że pełna nazwa to wyłączniki nadmiarowo-prądowe. Jest to jeden z elementów instalacji elektrycznej, dzięki któremu możemy zapobiec przeciążeniu elektrycznemu.
Zdarza się, że w naszym gospodarstwie domowym dochodzi do przeciążenia istniejącej instalacji, czyli przez daną instalację elektryczną przepływa prąd o większej mocy znamionowej. Głównym zadaniem bezpiecznika elektrycznego jest uniknięcie ryzyka pożaru, ponieważ przy przeciążeniu danej instalacji wydziela się dość spora ilość ciepła.
Wyłączniki nadmiarowo-prądowe nie tylko chronią instalacje przed przeciążeniem ale także chronią instalację elektryczną przed zjawiskiem zwarcia.
W momencie pojawienia się nieprawidłowości wyłącznik nadmiarowo-prądowy natychmiast odcina zasilanie elektryczne co udaremnia skutki pożarowe.
Wyłączniki nadmiarowo-prądowe możemy podzielić pod względem szybkości zadziałania oraz pracy pod względem natężenia prądu jakie przez nie przepływa.
Typa A są rzadko stosowane bardziej służą do zabezpieczenia urządzeń elektronicznych, typ B sa stosowane w bardzo szerokim zakresie do urządzeń AGD, RTV a także oświetlenia czy obwodów gniazdkowych, oraz typ C głównie stosowane w aplikacjach przemysłowych głównie o dużych prądach rozruchowych.
W naszym sklepie stosujemy skrót SB6L podając również typ B lub C także amperaż od 6A do 63A.
Jaka jest różnica między wyłącznikiem 1-fazowym a 3-fazowym?
Wyłączniki nadprądowe stosowane są w instalacjach elektrycznych są dwa rodzaje jednofazowe bądź trójfazowe.
Jednofazowe stosujemy w obwodach z jedną fazą czyli w gospodarstwach domowych o poziomie zużycia energii standardowym natomiast wyłączniki nadmiarowo-prądowe stosujemy w układach trójfazowych czyli tam gdzie energia elektryczna jest potrzebna w większych ilościach zależy od wielkości domu, ilości sprzętu w domu czasu i jednoczesności jego korzystania.
Wyłączniki nadprądowe 1 fazowe
Wyłączniki nadprądowe 1 Fazoweto element instalacji elektrycznej, który pozostaje niezbędny w każdym obwodzie. Jego zadaniem jest przerwanie ciągłości obwodu, gdy tylko prąd płynąć przekroczy bezpieczne wartości. Najczęściej wyróżnia sięwyłącznik nadprądowy 1 Fazowytypu B oraz typu C. W urządzeniach typu B wyzwalacz przeciążeniowy nastawiony jest na 1,13 – 1,45 krotności prądu znamionowego, a zwarciowy na 3 – 5 krotności prądu znamionowego. Z koleiwyłączniki nadprądowe 1 Fazoweo charakterystyce C wyłączą prąd zwarciowy gdy osiągnie on wartość 5-10 krotności prądu znamionowego. Stosuje się do ochrony przed przeciążeniem oraz przepięciem obwodów elektrycznych działających pod różnym napięciem i prądem znamionowym o szerokim zakresie. Przeznaczone są do sterowania i zabezpieczeń przed skutkami przeciążeń i zwarć obwodów instalacji oraz domowych urządzeń elektrycznych. Wszystkie dostępne w oferciewyłączniki nadprądowe 1 Fazowecharakteryzują się bezpiecznym i łatwym montażem na szynie TH35 za pomocą klipsów.
Do czego służą wyłączniki nadprądowe 1-fazowe typu B?
Wyłączniki nadprądowesą swoistą ochroną przewodów a także kabli, które znajdują się w instalacjach elektrycznych. Chronią one kable przed skutkami cieplnymi i dynamicznymi czyli zwarcia oraz przed skutkami cieplnymi czyli przeciążenia. Zarówno jedne jak i drugie są ogromnie niebezpieczne dla całej instalacji jak i urządzeń które są do niej podłączone. Typ B wyłączników nadprądowych oznacza odbiorniki, które nie koniecznie są wrażliwe na przeciążenia termiczne.Wyłącznik nadprądowyo skrócie SB6L jest też często potocznie nazywany eską. Ich głównym zadaniem jest przerywanie ciągłości obwodu, w momencie gdy prąd przekroczy wartość bezpieczną.
Wyłączniki nadprądowe typu B, najczęściej jest stosowany do zabezpieczenia instalacji domowej. Idealny dla ochrony standardowego gniazda elektrycznego w domu.
Dla kogo bezpieczniki typu B, będą odpowiedniejsze?
Wyłącznik instalacyjnySB6L jest zazwyczaj stosowany do ochrony przed przepięciem obwodów elektrycznych, które działają pod napięciem 230/400 V 50/60 Hz i prądzie znamionowym w zakresie 6A di 63A. Wyłącznik instalacyjny SB6L zapewnia bezpieczny i łatwy montaż na szynie TH35 za pomocą plastikowych klipsów. Potoczną nazwą na dane wyłączniki są – esy. Przy wyborze wyłączników nadprądowych – widzimy rożne typy jak A, B bądź C. Są to charakterystyki czasowo-prądowe. Każda z charakterystyk posiada dwa progi zadziałania oraz niezadziałania. Poniżej danej wartości progu wyzwalacz nie zadziała, natomiast próg zadziałania mówi powyżej jakiej wartości zadziała na 100%. Charakterystyka A próg jego zadziałania to 3 razy prąd znamionowy In, natomiast próg niezadziałania to podwójna wartość prądu znamionowego wyłącznika.
Charakterystyka B gdzie próg niezadziałania to potrójna wartość In, zadziałania to pięciokrotna jego wartość. Próg zadziałania dla charakterystyki C będzie to dziesięciokrotna wartość In, natomiast niezadziałania będzie to 5x In. Wartości przy podanych wyłącznikach nadprądowych oznacza właśnie charakterystykę jako A, B, C natomiast liczba oznacza prąd znamionowy.
PARAMETRY PRODUKTU:
EAN: 5906874479629
Oznaczenie handlowe: SB6L B 1P 10A
Rodzaj: wyłączniki nadprądowe
Liczba biegunów: 1P
Liczba modułów 18mm: 1
Charakterystyka: B
Prąd znamionowy In: 10 A
Napięcie znamionowe Un: 240/415 V~
Częstotliwość znamionowa: 50/60 Hz
Napięcie znamionowe udarowe Uimp: 6 kV
Znamionowe napięcie izolacji Ui: 500 V
Wskaźnik pozycji pracy: tak
Wytrzymałość elektryczna (liczba cykli): 6000
Wytrzymałość mechaniczna (liczba cykli): 100000
Montaż: szyna 35 mm (TH35/DIN)
Sposób podłączenia: zaciski gwintowe
Maks. przekrój przewodów podłączeniowych: 25 mm²
Moment dokręcający: 3 Nm
Stopień ochrony: IP20
Temperatura pracy: -30°C ÷ +50°C
Wymiary (szer. × wys. × gł.): 17,5x83x73(61,3) mm
Normy: PN-EN 60898-1, dyrektywa 2014/35/EU

Dane logistyczne

Ean
5906874479629
Typ przesyłki - dla 1 jednostki sprzedażowej
Paczka