ACO INS‑PORTIERNIA + Centrala portierska Inspiro, cyfrowa, centrala nadrzędna, Cena poglądowa. Może różnić się w zależności od k

  • Indeks producenta:INS-PORTIERNIA +
  • Indeks TIM:0001-00015-32215
  • Ocena:
Cena:
2 szt.
do 4 dni roboczych

INS-PORTIERNIA +

INFORMACJE OGÓLNE

Cyfrowy panel portierski przeznaczony jest do zastosowań w rozwiązaniach wielorodzinnych, gdzie wymagana jest kontrola dostępu obsługiwana przez portiera. Panel pozwala na transmisję sygnału video z wraz z sygnałem audio. Topologia systemu oparta jest o skrętkę komputerową kategorii min. 5e (przewód UTP). Panel portierski pozwala na odebranie rozmowy za pomocą odbiornika, następnie otwarcia furtki lub 2 bramy (użycie przycisku F2 w odbiorniku jest uzależnione od zastosowanych elementów w całym systemie domofonowym) oraz w zależności od topologii podłączenia i konfiguracji systemu, zestawienia rozmowy z konkretnym lokalem (opcja dostępna tylko dla INS-PORTIERNIA S+ i jest uzależniona od zastosowanych elementów w całym systemie domofonowym). Portier ma również możliwość zadzwonienia do lokalu oraz podglądu obrazu z kamery zamontowanej na panelu master (dot. INS-PORTIERNIA S+, dla panelu INS-PORTIERNIA + obraz jest wyświetlany tylko w momencie dzwonienia). Elementy wykorzystane do budowy panelu portierskiego stanowią niezależnie produkty: panel INSPIRO 1+ oraz INS-MPR 4. Z tego względu więcej informacji można znaleźć w instrukcjach obsługi tych produktów oraz na stronie www.aco.com.pl Panel portierski jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami systemu P i PV (CDNP/FAMILIO-P/PV/INSPIRO). Obudowa wykonana została ze stali nierdzewnej.

OBSŁUGA INS-PORTIERNIA S+

Panel portiera obsługujemy tak samo jak standardowy panel Inspiro 1 slave. Odbiornik portiera musi mieć swój indywidualny adres, wydzielony z systemu, a zakres obsługiwanych odbiorników z panelu Inspiro 1 nie może obejmować adresu monitora portiera. Do Odbiornika portiera możemy się dodzwonić ze wszystkich paneli znajdujących się fizycznie przed panelem portera (podłączonych do wejścia „WE”), tak jak pokazano na schemacie 1. Po odebraniu rozmowy odbiornikiem portiera, można z panelu portierskiego zadzwonić do konkretnego odbiornika w systemie, który podłączony jest do wyjścia panelu portierskiego (wyjście "WY"), tak jak na schemacie 1 (między panelem portiera a odbiornikami mogą znajdować się inne panele typu Slave, które nie mają możliwości dzwonić do portiera). Po uzyskaniu połączenia, można zestawić obie rozmowy naciskając przycisk „KLUCZ” na panelu i odkładając słuchawkę. Warunkiem zestawienia połączenia jest załączone w panelu portierskim "przekierowanie portierskie" fabrycznie funkcja jest włączona.

OBSŁUGA INS-PORTIERNIA +

Panel portiera obsługujemy tak samo jak standardowy panel Inspiro 1 master. Odbiornik portiera musi mieć swój indywidualny adres, wydzielony z systemu. Do odbiornika portiera możemy się dodzwonić ze wszystkich paneli, które są podłączone do wejścia panelu portierskiego „WE”, tak jak pokazano na schemacie 2. Po odebraniu rozmowy odbiornikiem portiera, można otworzyć furtkę lub użyć drugiej funkcji: F2 (np. Otworzyć bramę) oraz zadzwonić do konkretnego lokalu z panelu portiera, jeżeli linia domofonowa jest wolna (nie jest prowadzona inna rozmowa). Panel nie obsługuję zestawienia rozmowy tak jak w przypadku portierni S+. Panel INS-PORTIERNIA + jest stosowany, gdy wejście na teren zamknięty jest głównie przez portiernię i użytkownik z zewnątrz nie ma możliwości dzwonienia bezpośrednio do lokali. Wyjątek stanowią systemy wielostrefowe, gdzie zastosowano moduły SW4S-DIN. W tym przypadku jest wydzielana osobna strefa dla portiera i dzięki temu istnieje możliwość dzwonienia z panelu portiera do wszystkich odbiorników w systemie nawet wtedy, gdy portier prowadzi rozmowę przez odbiornik. W tym przypadku do INS-PORTERNIA+ należy dokupić moduł SW4S-DIN (załączyć z programu komputerowego współpracę z tym modułem), a w systemie zastosować wszystkie panele INSPIRO+ Master (każda z SW4S-DIN), które mają mieć możliwość dzwonienia do portiera. Więcej informacji o pracy wielostrefowej z wykorzystaniem modułów SW4S-DIN znajduje się w rozszerzonej instrukcji obsługi paneli INSPIRO+.

Do panelu doprowadzamy następujące przewody: - Napięcie zasilania 15V DC z zasilacza: złącze DC IN . - Skrętka UTP cat 5e (standard T568B) z magistrali systemu: We - Skrętka UTP cat 5e (standard T568B) do magistrali systemu: Wy REGULACJA POZIOMU DZIĘKÓW W PANELU. Aby uzyskać dostęp do potencjometrów głośności należy odkręcić spód obudowy. Ustawień poziomu głośności dokonujemy w panelu rozmownym portiera po uzyskaniu połączenia z unifonem / monitorem w lokalu w następujący sposób: - potencjometrem „MIC” regulujemy czułość mikrofonu panelu - potencjometrem „SPK” regulujemy poziom głośności głośnika w panelu - potencjometrem „SOUNDS” regulujemy poziom głośności dźwięków centrali Po ustawieniu tych wartości należy kręcąc potencjometrem „BALANCE” ustalić położenie punktów, w których następuje wzbudzenie (piszczenie) w głośniku i ustawić potencjometr w połowie między tymi punktami. USTAWIENIA GŁOŚNOŚCI MONITORA Monitor posiada suwak głośności dzwonienia, który znajduje się w dolnej części obudowy. Dostępne są trzy poziomy głośności, przesunięcie suwaka w lewo wycisza go całkowicie.

Dane logistyczne

Typ przesyłki - dla 1 jednostki sprzedażowej
Paczka